Бюрократичний глухий кут: у Маріуполі діти з інвалідністю не можуть потрапити до спецзакладів

11 Вересня 2018 Друкувати цю новину

Бюрократичний глухий кут: у Маріуполі діти з інвалідністю не можуть потрапити до спецзакладів

Аби дитина змогла навчатися в спеціальному закладі або за спецпрограмою, потрібен висновок медико-педагогічної комісії. Але комісію, яка його надає – розпустили

У Маріуполі діти з інвалідністю не можуть потрапити до спеціалізованих закладів. Щоб туди оформитися – потрібна медична довідка. Але комісію, яка її надає – ліквідували. Що робити батькам та де отримати необхідний документ – з'ясовували журналісти "5 каналу".

Микита навчається в 2-му класі маріупольської школи за спеціальною програмою. Але за станом здоров'я хлопчику необхідні ще й індивідуальні заняття з фахівцями, розповідає його бабуся. Проте у школі їх немає.

"В індивідуальників немає ні логопеда, ні дефектолога. І психолог займався лише рази три за той рік. А до цього – поки відкрився цей їхній кабінет... А йому потрібні дві години психолога, дві години логопеда і дві години дефектолога? А всього цього не дається", – бідкається бабуся Микити.

На користування послугами приватних лікарів у родини немає коштів. Тому вирішили віддати сина до спеціалізованого інтернату. Пояснюють: "Аби потрапити в цей інтернат для дітей зі зниженим слухом, мені повинні видати довідку, що вони мене беруть. А потім тільки мені дадуть на руки з 52-ї школи документ".

Щоб дитина змогла навчатися в спеціальному закладі або за спеціальною програмою, потрібен висновок медико-педагогічної комісії.

"Без особливого документа, який називається "витяг ПМПК", ми не можемо приймати в наші спеціальні класи. Тому що це документ, де "рекомендовано навчання за допоміжною програмою", – розводить руками директор маріупольської ЗОШ №52 Олена Баранюк.

Але, де взяти такий висновок у Маріуполі, не знає ані родина Микити, ані інші батьки. Раніше його видавали в Консультаційному центрі для дітей із проблемами розвитку. Нині його двері зачинені – комісію розпустили, а працівників звільнили.

Замість цього центру медичні висновки надаватиме Інклюзивно-ресурсний центр, повідомили в Маріупольському департаменті освіти. Проте поки що – він не працює. Чиновники обіцяють, що відкриття відбудеться найближчими днями.

"Буде проводитися комплексна оцінка фізичного стану здоров'я дітей, навченості дітей, емоційно-вольової сфери повністю", – запевняє в.о. директора центру Олена Землянська.

Чиновники пообіцяли журналістам "5 каналу", що поки триває ремонт нового приміщення інклюзивно-ресурсного центру – фахівці видаватимуть довідки за старою адресою.

Олена Уланова, Олег Коріной

5 канал

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial