Брак книжок для незрячих: ICTV приєднався до озвучування аудіокниги

21 Грудня 2018 Друкувати цю новину

В Україні близько 100 тис. людей з порушенням зору. Одна з їх основних проблем – доступ до друкованої інформації, особливо до сучасних творів.

В Україні не так багато бібліотек куди вони можуть звернутися задля читання або отримання аудіо-видань. Книжкові фонди оновлюються помалу, тож громадськість через проекти намагається допомагати і поповнювати бібліотечні скарби сучасними аудіо-книжками.

Спеціалізованих бібліотек для незрячих в Україні 60. Порівняно зі звичайними, тут відвідувачі частіше беруть книжки додому. Відчувається і брак видань, оскільки сучасних творів шрифтом Брайля майже не друкують. А вони дуже потрібні, адже для багатьох книга – це єдина можливість пізнати світ.

Ознайомитись із сучасним твором можна і прослухавши аудіо-книгу. Тож бібліотеки поповнюють і аудіо-каталоги. Зберігають на флешках і дисках. Якщо є бажання прослухати сучасні твори безпосередньо в закладах, встановлюють комп’ютери і програми, що читають для відвідувача. Наприклад, вірші.

Телеканал ICTV теж долучився до озвучування книжок. Це запропонували в благодійному фонді, що створює аудіо-книги для незрячих. Обрали твір французької письменниці Каролін Ламарш – День Пса. Уже за кілька днів готове видання буде передане фонду для розповсюдження серед бібліотек.

ICTV

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук