Блискучий виступ українських фехтувальників на Чемпіонаті світу в Будапешті

Блискучий виступ українських фехтувальників на Чемпіонаті світу в Будапешті
20 Серпня 2013
Друкувати цю новину

Блискучий виступ українських фехтувальників на Чемпіонаті світу в БудапештіЯскраво виступила національна збірна команда з паралімпійського фехтування на Чемпіонаті світу з фехтування, що проходив з 5 по 12 серпня у столиці Угорщини – Будапешті. Як і попередні чемпіонати світу, він проходив паралельно з міжнародним спортивним форумом серед олімпійців, що, звичайно, додає престижності і додаткової реклами поки що менш “розкрученому” паралімпійському фехтуванню (зокрема у вітчизняних засобах масової інформації).

Серед 203 спортсменів з 27 країн-учасниць Чемпіонату світу, наша команда показала достойний результат: Україна, що була представлена лише 9 спортсменами(львів’яни Дацко Антон, Морквич Наталія та Демчук Андрій, донеччани Горліна Алла, Мазуров Дмитро та Лисенко Юлія, а також представники Волині – Сундієв Олексій, Харківщини – Бреус Євгенія та Одещини – Цедрик Вадим), виборола почесне четверте місце після Китаю, Росії та Гонконгу (перше, друге та третє місця відповідно).

Утім, все по-порядку. Після успішного проходження маркування зброї та екіпірування, першими за зброю взялися дівчата на рапірах та хлопці на шаблях. У дівчат у класі чудово пройшла попередній раунд Алла Горліна, лише один бій програвши китайці 4:5, у підсумку пройшла 5-ою, але програла за вихід у 8-ку господарці змагань Єві Хаймаші 15:14. Тут варто сказати, що за Єву зіграли рідні стіни, тому що більше ніяк не можна пояснити аж 5!!! штрафних уколів які отримала наша Алла. Дуже шкода програвати бої, які вже майже були у кишені. У підсумку 9 місце, яке явно не відобразило амбіцій і настрою Горліної на ці змагання. Інша представниця у класі А, Наталія Морквич, навпаки, не дуже вдало пройшла групу, вигравши всього 2 поєдинки, але це її трішки загартувало, тому що у боях на виліт за вихід у 16-ку кращих була переможена сильна білоруска Галкіна 15:12, але за вихід у 8-ку, наша Наталія потрапила на призерку Паралімпіади в Лондоні китайку Ву бай Лі, поки що це не рівні суперники – 15:8 на користь азіатки. Наша єдина представниця у класі Б серед дівчат – Лисенко Юлія у попередньому раунді програла 3 поєдинки і у двох святкувала перемогу. Це дозволило їй пройти підгрупу 11, і у поєдинку за 8-ку потрапити на полячку Маковську. Юлія достойно боролася, але шалений досвід взяв своє – 15:8, представниця Польщі перемогла.

У хлопців на шаблях великі надії покладалися на пару Дацко-Цедрик, обидва майже зі всіх стартів приїжджають зі шабельними медалями. Але, на жаль, у цей день обидва досить сильно пройшовши відбіркові раунди, у боях за 4-ку змагань потрапили на чемпіона Паралімпійських ігор у Лондоні (Плута(Польща)-Дацко(Україна) 15:14), та срібного призера (Тіан(Китай)-Цедрик(Україна) 15:6). У підсумку 6 та 8 місця відповідно. Але, у перший день Україна все ж не залишилась без медалі. Її здобув ще донедавна “шпажист”(нагадаємо після ПІ у Лондоні, змінив шпагу на шаблю) Андрій Демчук. Пройшовши кваліфікацію з 5 результатом, пропустивши бій за 16-ку, за 8-ку обігравши іспанця Пріора, за 4-ку Андрій попав на 1-го номера світового рейтингу – француза Ромейна Нобля. Варто зазначити, що на попередніх двох етапах Кубка світу, Андрій поступався виключно цьому французу(в Італії за вихід у 4-ку 15:6, а у Польщі за вихід у 2-ку 15:5). Шансів було не багато, але, вміло обміркувавши з тренером стратегію бою, вирішили ризикнути – терпіти до останнього і заставити фехтувати француза “від себе”. Початок бою був за Ноблем 5:1, але наш земляк не знітився, і укол за уколом почав відвойовувати удари. Француз хвилювався, він вже був впевнений, що перемога у нього у кишені, але ми перемогли 15:10! За вихід у фінал суперником був китаєць Тіан, який попередньо переміг іншого українця Цедрика, на жаль, і Андрій не знайшов ключів задля перемоги над ним – 15:7 і далі йде китаєць.

У другий день і хлопці і дівчата змагались на шпагах. На жаль, не змогла оговтатися від попереднього дня Алла Горліна та Юлія Лисенко. В підсумку Алла програла за вихід у 16-ку найкращих, а Юлія за 8-ку. Чудово дебютувала харків’янка Бреус. Зважаючи на її відносно невеликий фехтувальний стаж, програти з рахунком 15:13 призерці Паралімпіади угорці Крайняк у бою за 8-ку найкращих – багатого варто.

Вадим Цедрик у класі А, пройшов підгрупу з однією поразкою чемпіону Паралімпіади поляку Пендеру. На жаль, доля жорстока і у бою за 8–ку змагань вона знову звела Вадима з Даріушем. Вадим достойно боровся, але клас суперника не вдалося здолати молодістю і впертістю – 15:8.

І все ж і цей день не залишив Україну без медалі, принаймні бронзової. Це Олексій Сундієв у класі С здобув 3 місце. Перемігши росіянина Лук’янова, у бою за фінал Олексій програв американцю ЛавДжою 15:8.

Третій і завершальний день “індивідуалок” закінчувала програма змагань у жінок на шаблях а у чоловіків на рапірах.

Андрій Демчук чудово пройшовши кваліфікацію – прожеребкувався 1-им, але серед фехтувальників існує така неписана істина – жеребкуватися 1-м – «не до добра»… У бою за 8-ку, Андрію трапився найбільш незручний для нього суперник у світі – француз Токатліан…На жаль, Андрій ніяк не може обіграти Дам’єна: 15:12 не на користь українця. Дмитро Мазуров пройшов сито відбору 12-м, і мав непогані перспективи, але “спіткнувся” на бразильцеві Гуісонові за вихід у 16-ку змагань 15:7… інший представник у класі Б, лідер нашої команди Антон Дацко, впевнено пройшов і кваліфіцікаційний раунд, і один за один вибивав без надзусиль суперників у боях на виліт, у фіналі зустрівся з давнім китайським суперником, ХУ дао Лінгом, якому він програв фінал на Паралімпіаді у Лондоні. Антон відразу захопив ініціативу, і увесь бій вів у рахунку. Але китаєць вкінці ціною надзвичайних зусиль все ж таки зміг переломити бій і видряпати перемогу 15:12.

Олексій Сундієв програв за вихід у 4-ку змагань італійцю Руссо, і закінчив змагання на 5-му місці.

Наші дівчата на шаблях вважалися одними з фавориток, але всі відкидували ці думки, боялись наврочити. Але дівчата зі самого ранку, заспівавши під час вимушеної перерви гарних пісень взялися за шаблі і почали “виносити” одну за одною суперниць…на жаль, єдина. хто їм не піддався була китайка Біанг. Спочатку у бою за двійку їй програла наша Бреус а у фіналі і Морквич. Але срібло і бронза – це вагомий результат. Вітаємо наших шаблісток!

На цьому індивідуальні змагання звершились. Далі черга була за командними змаганнями.

10 серпня жінки змагались на рапірах а чоловіки на шаблях. Наша жіноча рапірна дружина (Горліна, Морквич, Лисенко) за вихід у 4-ку фехтувала з дуже сильною командою Угорщини, і при тому що серед наших трьох учасниць – дві дебютантки світового форуму, рахунок 45:41 – це дуже достойний результат. У підсумку наші дівчата посіли 6 місце.

Шаблісти(Дацко, Цедрик, Демчук) прожеребкувалися за підсумками особистих змагань другими, краще лише Франція. Перший бій за 4-ку українці розтрощили Малайзію 45:11. Далі у суперники потрапила збірна Польщі, срібні призери попереднього Чемпіонату світу. Бій був важким, але у середні бою наші хлопці все ж змогли переломити поєдинок і довести справу до перемоги 45:37. У іншому півфіналі фаворити змагань французи спромоглися на “диво”. Вони програли Гонконгу. Не відкидаючи заслуг азіатів, французи все ж і за складом, і за досвідом мали перемагати. Фінал вийшов надзвичайно напруженим, про що свідчить рахунок 45:43, і в України є золото!!!

Наступний день подарував нам напружені від першого до останнього бою шпажні поєдинки.

У підсумку хлопці (Цедрик, Мазуров, Сундієв) посіли відповідно 11 місце, а дівчата 8.

В останній день відбувались змагання на рапірах у команд чоловіків. Мазуров, Дацко та Демчук боролися і здобули 6 місце.

Отже, за підсумками найбільш вдалого для збірної України Чемпіонату світу, наша команда здобула:

Золото: чоловіча команда шабля(Дацко, Цедрик, Демчук)

Срібло: Дацко(рапіра чоловіки клас Б), Морквич (шабля жінки)

Бронза: Бреус (шабля жінки), Сундієв (шпага чоловіки клас С), Демчук (шабля чоловіки клас А).

Підсумкова рейтингова таблиця країн виглядає наступним чином:

Вітаємо наших гардемаринів у візках:так тримати!

Прес-служба НКСІУ
Матеріал підготував учасник змагань,
чемпіон та призер Чемпіонату світу – Андрій Демчук

  Категорія: