Бізнес-тренінг із соціального підприємництва у Маріуполі

Бізнес-тренінг із соціального підприємництва у Маріуполі
25 Вересня 2018
Друкувати цю новину

Закінчив свою роботу триденний бізнес-тренінг із започаткування власної справи у м. Маріуполь Донецької області, який проводила Національна Асамблея людей з інвалідністю України в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової  підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Вдруге Маріуполь приймав учасників бізнес-тренінгу для новачків у сфері підприємництва, тих хто планує відкрити чи поновити власну справу. Завдяки плідній співпраці із Маріупольським міським центром зайнятості були залучені люди з інвалідністю, які на даний момент перебувають на обліку у центрі зайнятості та ведуть пошук роботи як на відкритому ринку праці так і у напрямку створення малого бізнесу.

22 учасника бізнес-тренінгу опановували тематику із соціального підприємництва. Переважно, це мешканці Донецької області та м. Маріуполь.

Тренінг включав в себе лекції та практичні заняття на теми: законодавче регулювання підприємництва; види та критерії вибору організаційно-правової форми підприємницької діяльності; порядок реєстрації суб’єктів господарської діяльності; ліцензування та дозвільна діяльність; загальні засади оподаткування підприємницької діяльності в Україні; спрощена та загальна системи оподаткування; єдиний податок; порядок нарахування ЄСВ; оформлення електронного цифрового підпису; звітність суб’єктів підприємницької діяльності (СПД) на спрощеній та загальній системі оподаткування; ПДВ тощо.

На початок тренінгу не всі його учасники визначилися із конкретними напрямками своєї можливої підприємницької діяльності, але не зважаючи на це, відчувалась їх висока зацікавленість навчальним процесом: питання, участь в обговоренні чи дискусії. Велику роль у формуванні напрямку діяльності, в данній ситуації, відіграє власний досвід учасників або гостей тренінгу, які вже працюють як фізична особа-підприємець, а також спілкування із учасниками, які визначилися і вже працюють у напрямку створення власного ФОП.

Найбільший інтерес учасники виявили до тематики бізнес-планування, а саме: аналіз ринку; маркетинговий план (збут та реалізація продукції, споживачі, конкуренти, ціноутворення, рекламна діяльність); фінансовий план; пошук інвестицій.

 

Активна участь на тренінгу представника Маріупольського міського центру зайнятості Суворкіної Лілії дозволила в режимі реального часу отримати сучасну наявну інформацію щодо питань працевлаштування осіб з інвалідністю в регіоні, діючі програми та напрямки діяльності.

Традиційне підсумкове анкетування за результатами заходу показує на актуальність та необхідність проведення тренінгів даної направленості і підтверджується наступними відгуками:

«Очень довольна тренингом и знакомством с новыми людьми. Пусть побольше будет тренингов связанными с частным предпринимательством»;

«Прошу продовжити навчання за цим напрямком. Прошу відкрити грантові програми за цим напрямком»;

«Тренинг по содержанию был доступен. Хотелось бы более углубленного изучения в проєктной тематике»;

«Большое спасибо организаторам и тренеру. Подача материала и сервисное обслуживание в этом гостиничном комплексе на высоком уровне»;

«Тренинг был подготовлен на достаточном уровне, использовалось иного информации на компьютерном носителе, примеры из опыта работы»;

«Тренінг доволі цікавий, знання необхідні. Однак, в разі ненадання матеріальної підтримки для можливості відкриття та здійснення підтримки діяльності, тренінг не буде ефективним»;

«Теоретична база достатня для започаткування своєї справи, але для продовження процесу необхідна фінансова підтримка».

Незважаючи на те, що психологічний клімат на заході був дуже доброзичливий, дружній, толерантний , але відчувалось, що деяким учасникам не вистачає не тільки досвіду, а в більшій мірі впевненості у прийнятті рішення. Здолати психологічний бар’єр, надати впевненості, що людина з інвалідністю може успішно вести власну справу – це велика справа. Отриманий нами досвід проведення аналогічних тренінгів в рамках проєкту підказує ще один можливий напрямок діяльності роботи з людьми з інвалідністю, які планують відкрити власну справу – це проведення психологічних тренінгів, направлених на спростування, знищення бар’єрів, які заважають продуктивній та ефективній роботі на шляху створення власної справи і втілення бізнес-ідей.

Традиційно, наприкінці тренінгу учасники отримали Сертифікати і слова побажання. Сподіваємось, що кожен проведений бізнес-тренінг із соціального підприємництва наближає наших учасників до здійснення своїх підприємницьких планів.

Запрошуємо до участі у наших наступних заходах в рамках проєкту.

  Категорія: