Бізнес-тренінг «Алгоритми успіху» у Львові

19 Липня 2018 Друкувати цю новину

9-11 липня 2018 року у  м. Львів Національна Асамблея людей з інвалідністю України провела бізнес-тренінг із розвитку та просування бізнесу «Алгоритми успіху». Це вже другий тренінг, що відбувся в рамках реалізації проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової  підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Участь у тренінгу брали 21 внутрішньо переміщена особа з інвалідністю, а також особи з інвалідністю, які проживають на території, де здійснювалася АТО та члени їх родин. Десять учасників вже займаються підприємницькою діяльністю і зареєстровані як ФОП (9 з них - переможці конкурсу міні-грантів проекту), інші з числа самозайнятого населення, що пройшли курси-навчання чи підвищили свою кваліфікацію. Серед учасників заходу, крім львів'ян, були присутні представники Києва та Київської області, Дніпра та Донецької області.

Як і попередній захід, який відбувся у Маріуполі, львівський тренінг включав лекції та практичні заняття на такі теми: законодавче регулювання підприємництва; чинне законодавство щодо оподаткування підприємницької діяльності в Україні; сучасні технології SEO-просування, Інтернет-маркетинг; основи фандрайзингу, а також основні правила/вимоги до написання бізнес-проектів. Закінчилась теоретична частина майстер-класом  "Особливості кейтерингу в сучасній Україні".

Особливу зацікавленість учасники проявили до техніки продажу, просування  товарів та послуг на ринку, написання бізнес-проектів на отримання грантів, фінансової підтримки для ФОП. Дуже активно приймали участь в обговоренні запропонованих тренером як теоретичних та і практичних питань ведення підприємницької діяльності. Майже 50% учасників тренінгу це діючі ФОП, тому розмова практично переходила одразу на приклади із власного підприємницького досвіду. На реальних прикладах прораховували ціноутворення, витрати які впливають на вартість товару (як постійні так і одноразові).

Так, прорахували собівартість та супутні моменти ціноутворення на прикладі декоративних подушок Анни (ФОП, м. Київ). Це один із сувенірних виробів, які вона виробляє. Зараз Анна, переважно, виготовляє іграшки (у т.ч. на замовлення по запропонованим ескізам) і розповсюджує їх через мережу Інтернет.

Власним досвідом виготовлення кондитерських виробів поділилася Людмила (ФОП, Київська область). Вона  використовує власну земельну ділянку для заготівлі фруктово-ягідних напівфабрикатів на зимовий період.

Роман (ФОП м. Львів) займається веб-програмуванням і у віддаленому режимі працює із своїми клієнтами.

Неофіційним фотографом нашого заходу стала Валентина (ФОП м. Київ). Багато цікавих моментів попало в об’єктив її фотокамери, яку вона отримала як переможниця Конкурсу міні-грантів в рамках даного проекту. Впевнені, що фотографії Валентини з цього заходу обов’язково прикрасять фотоальбоми учасників тренінгу, а вміння "впіймати кадр" у неї природній.

Учасниця Тетяна (ФОП, м. Львів) займається пошиттям одягу і також як переможниця конкурсу міні-грантів  отримала відповідне обладнання. Вона поділилася своїм досвідом роботи із клієнтами щодо переваг і недоліків індивідуального/ексклюзивного пошиття виробів.

Як на новому місці проживання продовжив свою роботу у напрацьованому напрямку - вирощування декоративних рослин  - поділився Микола (ФОП, м. Старобільськ, Луганська область). Зокрема він розповів, які виникають питання при оренді земельної ділянки, оподаткування тощо. Також чоловік повідомив, що передав місту три машини квітів у горщиках для посадки на клумбах Старобільська. Сподіваємося, що місцева влада не залишить без уваги цю промоакцію і налагодить співпрацю з ФОП, і взагалі підприємцями з інвалідністю, помітить їх потенціал і надасть можливість плідно працювати на розвиток регіону.

На жаль, великий об'єм теоретичного матеріалу і обмаль часу, не дали змоги ґрунтовно розглянути всі теми, але розгорнута інформація, яка представлена у оновленому Робочому зошиті-конспекті, який  отримали учасники допоможе їм в майбутньому у разі необхідності.

На завершення проведений Круглий стіл став своєрідним підсумком двох попередніх теоретично-практичних днів у Львові: продовжився обмін досвідом, враженнями від тренінгу, можливостями співпраці із новими потенційними партнерами-учасниками заходу тощо. І в результаті плавно (за тим же столом) обговорення перейшло до «родзинки» львівського тренінгу - майстер-класу «Особливості кейтерингу в сучасній Україні». Марина, директор Філії ДРУЦКРОІ «Галичина» «Ресторан «Вишневий сад» (м. Львів), розповіла про основи кейтерінгу, як він працює, що основне треба знати для започаткування та ведення цієї діяльності, а також як зацікавити клієнтів, як здійснюється пакування і доставка замовлення тощо.

А ось як оформити звичайні страви, щоб вони були ексклюзивними, неповторними, привабливими, учасники на власні очі змогли побачити майстер-клас від Марини і власноруч намагалися повторити оформлення страв. Це не залишило байдужими жодного учасника і сприяло згуртованій роботі над вишуканими стравами, оформлення бенкетного столу. Дуже приємно було бачити зацікавленість цим процесом. Понад 2 години йшло приготування столу, після чого всі учасники, за тим же круглим столом, куштували власноруч оформлені і приготовлені страви.

Це був не просто майстер-клас «як красиво оформити стіл», а практичний досвід  - як подати, як продати свій товар, своє вміння, свою послугу замовнику, як прорекламувати і отримати заслужену винагороду. Вміння презентувати себе, скласти ефектне враження – це майстерність і досвід. Вважаємо, що ціль тренінгу була досягнута і наглядні приклади цьому дуже допомагають.

Всі учасники отримали сертифікати, і як завжди, наприкінці тренінгу було проведено анкетування учасників, яке доводить доцільність і необхідність подальшої роботи у даному напрямку. Приведемо декілька висловів із анкет щодо оцінки тренінгу та пропозиції щодо подальших напрямків діяльності:

«Бізнес-тренінг пройшов на дуже високому рівні… Буду дуже рада, якщо в цьому році буде відновлена грантова програма».

«Організатори не просто працюють, а вкладають душу в справу, якою займаються. Намагаються допомогти та надихнути кожного учасника проекту».

«Бізнесу необхідно навчатися постійно, тому такі семінари необхідні для нас, щоб досягти успіху у своїй справі».

«Огромное спасибо организаторам и тренерам!!! Полученные на тренинге знания помогут мне сделать первый шаг – зарегистрировать ФОП и начать трудовую деятельность. Теперь не страшно!».

«Очень важное и нужное дело! Просим грантодателей продолжить финансирование. Вы помогаете нам выжить: СПАСИБО!».

«Очень полезный и интересный тренинг, мотивирована очень сильно. Расчитываю на то, что применение новый знаний поможет мне в продвижении моего бизнеса. Очень благодарна!».

«Проведення подібних тренінгів вкрай необхідно. Це нова інформація, обмін досвіду, нові знайомства. А також, нагадування того, що забулось та висвітлення змін».

«…Для мене багато нового і необхідного… Йдемо вперед і ні кроку назад! Рада новим знайомствам!».

«Очень воодушевляет и вдохновляет в работе на будущее и масса полезной информации. Большое спасибо!Надеемся на дальнейшее сотрудничество и гранты для расширения бизнеса».

Сподіваємося, що отримані знання сприятимуть розвитку власного бізнесу та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їх родин, надихнуть на нові бізнес-ідеї і тим самим покращать своє фінансове і соціальне становище та своєї сім'ї.

Нагадуємо і запрошуємо на бізнес-тренінги, які проводяться в рамках проекту. Більш детальну інформацію про наступні заходи в рамках проекту ви можете дізнатись на нашій сторінці за посиланням. Слідкуйте за новинами сайту.  А зацікавлених осіб пройти навчання запрошуємо зареєструватися за посиланнями .

Бажаємо здійснення ВАШИХ підприємницьких ідей і чекаємо ВАС на наших заходах!

Більш фото ви можете знайти на нашій сторінці у Фб. Дякуємо за гарні фото Валентині Уваровій.

  Категорія:
написати коментар

2 коментарів

 1. Ирина
  Липень 19, 14:48 #1 Ирина

  Спасибо за организацию такой важной темы! Для людей с инвалидеость это колоссальная поддержка. Очень понравился мастер- класс! Мы надеемся, что на этом не остановятся наши спонсоры и протянут нам еще руку помощи, что так нам необходимо.

  Reply to this comment
 2. Інна
  Липень 20, 18:22 #2 Інна

  Величезна подяка НАІУ та всім, хто прийняв участь в організації та проведенні цього бізнес-тренінгу, за змогу отримати та розширити свої знання з питань ведення та просування власного бізнесу для людей з обмеженими можливостями. Те, що про нас дбають і всіляко допомагають, є дуже сильною мотивацією. Саме вона не дає можливості зупинитись на досягнутому. Знайомство з новими людьми, обмін інформацією та досвідом, є невід’ємною та самою цінною частиною таких заходів. Дуже задоволена тим, що стала учасницею даного тренінгу. Окрема подяка керівнику нашої групи, Олені Юріївні Поліщук, за те,що саме завдяки їй, ми за такий короткий термін знайшли однодумців та обзавелися новими друзями!

  Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук