Безбар’єрність у публічному просторі та соціальний супровід для людей із інвалідністю: досвід Німеччини

23 Березня 2018 Друкувати цю новину

22 березня на запрошення Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  представники НАІУ взяли участь у роботі круглого столу під назвою "Безбар’єрність у публічному просторі та соціальний супровід для людей із інвалідністю: досвід Німеччини", який організували Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Під час круглого столу працівники Офісу Омбудсмена та представники органів виконавчої влади, які опікуються в Україні реалізацією прав людей з інвалідністю, були ознайомлені з досвідом німецького міста Дармштадт. Саме це місто має унікальні досягнення в реалізації положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Так, до 2020 року місто планує зробити у себе усі об’єкти та послуги доступними для людей з особливими потребами. На переконання представників ГО «Клуб людей з інвалідністю та їхніх друзів м. Дармштадт», успішному розв’язанню проблем у цій сфері сприяє, насамперед, державна політика. Важливими є також узгоджені дії неурядових організацій, діяльність яких координується Німецьким співтовариством людей з інвалідністю.

Безбар’єрність у публічному просторі та соціальний супровід для людей із інвалідністю: досвід Німеччини

У свою чергу, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина наголосила на тому, що досвід м. Дармштадт є чудовим прикладом ефективного державно-приватного партнерства у сфері дотримання прав людей з особливими потребами або створення так званого «безбар’єрного середовища» у суспільстві.

Аксана Філіпішина повідомила також, що звернення громадян до Уповноваженого та проведений моніторинг свідчать про те, що безперечним лідером в Україні є питання доступності – доступу до транспорту, архітектури та інформації, а також доступу до товарів та послуг.

На її переконання, існуюча соціальна інфраструктура не дозволяє розраховувати на кардинальні зміни в цій сфері найближчим часом. Окрім відсутності належних умов, люди з інвалідністю часто продовжують стикатись із безпідставними відмовами різного характеру, що призводить до порушення їхніх прав.

За матеріалами www.ombudsman.gov.ua

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.