Підтримайте проєкт BeQA – безкоштовні курси для людей з фізичною інвалідністю на “Громадський бюджет” KyivSmartSity2020

by Olga Zhurbenko | 31 Травня 2019 10:32

Цей проєкт створено, щоб дати можливість людям з фізичною інвалідністю (що мають тяжкі форми захворювань або травм 1 та 2 груп інвалідності) отримати безкоштовну освіту та базові знання за спеціалізацією “тестування програмного забезпечення” (Software Test Engineer) та допомогти з працевлаштуванням у ІТ компаніях України або freelance, популяризуючи політику інклюзивності та різноманіття.

ОПИС

Проблема

Сьогодні в Українському суспільстві відбуваються певні зміни в бік інклюзивності поглядів в різних сферах життя, зокрема у сфері працевлаштування. Все більше з’являється компаній, організацій, тощо, які будують свої справи розвиваючи політику поваги до розмаїття на робочому місці. Але, за нашими спостереженнями, поки сучасний український роботодавець дуже вузько дивиться на кандидатів з інвалідністю. Якщо подивитись на позитивні практики працевлаштованих осіб з інвалідністю в Україні, то більша їх частина — це найнижчі позиції фізичної роботи, такі як прибиральники, вантажники, тощо. В той час, як тисячі людей з інвалідністю з дипломами про вищу освіту та необхідними здібностями виконувати саме інтелектуальну роботу, залишаються не реалізованими з низьким рівнем життя.

Пропоноване рішення щодо розв’язування проблеми і його обґрунтування

Допомогти людям з інвалідністю, через освоєння професії QA engineer (Тестувальник ПЗ) реалізувати себе в ІТ-сфері, таким чином сприяючи поширенню руху інклюзивності та різноманіття на робочому місці та допомагаючи розв’язувати проблему зайнятості та покращення матеріального становища людей з інвалідністю та їх сімей в Україні.

Ключові показники оцінки результату проєкту

1. “QA” освіта — отримання усіх потрібних знань для працевлаштування після закінчення курсу “QA”, освоєння професії “тестувальник” рівня trainee / junior. 2. Соціалізація — підвищення соціалізації людей з фізичною інвалідністю. 3. Стажування та працевлаштування в ІТ-компаніях або freelance. 4. Популяризація інклюзії — компанії, які візьмуть до себе наших учасників на роботу, будуть розвивати політику інклюзивності всередині своєї компанії, а також показувати позитивний приклад іншим.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Учасниками проєкту може стати будь-яка людина, яка має фізичну інвалідність та проживає в Києві. Загальна кількість учасників – 20 осіб. На державному рівні проєкт сприятиме реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Діяльність проєкту буде направлена на подолання таких основних проблем бенефіціарів, як: брак можливостей для освіти (стаття 24) та працевлаштування (стаття 27) людей з інвалідністю, а також упередження з боку роботодавців.

Бюджетна ефективність проєкту

Усі статті бюджету є обміркованими та перевіреними під час пілотування проєкту і є необхідними для реалізації проєкту.

Інформація про інноваційність проєкту

Пілот проєкту проходив влітку 2018 року. Курс навчання пройшли 10 учасників, з яких 6 вже працюють в найбільших ІТ-компаніях України. Проєкт увійшов в ТОП-100 проєктів за версією Social Project Awards 2018.

Інформація про співфінансування

Усі лектори та ментори проєкту є волонтерами, від них ми маємо згоду, після пілотування проєкту, на подальшу їх участь у проєкті.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

  1. Початок проєкту, презентація проєкту, знайомство з цільовою аудиторією (учасники заходу: організатори, представники ЗМІ, усі потенційні учасники проєкту, інші зацікавлені гості; очікувана кількість учасників: 50-80 осіб).
  2. Протягом трьох місяців буде проходити навчання двічі на тиждень (вівторок-2 год., субота-5 год.) Учасники навчання: організатори, лектори, ментори, учасники проєкту (кількість учасників: до 20 осіб постійних учасників проєкту цільової аудиторії, 10 менторів, 15 лекторів).
  3. Випускний, на якому підіб’ються підсумки проєкту, видаватимуться сертифікати, подяки для волонтерів та партнерів проєкту, тощо. Учасники заходу: організатори, волонтери, ЗМІ, учасники проєкту, потенційні роботодавці, партнери, тощо (очікувана кількість учасників-до 100 осіб).
  4. Промоушен проєкту.

Як проголосувати за проєкт:

Голосування за Громадський Проєкт Київ тут.[1]

Endnotes:
  1. Голосування за Громадський Проєкт Київ тут.: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/710?fbclid=IwAR3YEI2j79N1yfLNlo4m9n5O15c0vH3XrC-fUcDigliVMkBJ_9_ndPfRJa8

Source URL: https://naiu.org.ua/beqa-bezkoshtovni-kursy-dlya-lyudej-z-fizychnoyu-invalidnistyu/