АТО вже немає, але що з трудовими гарантіями: «7 хвилин» з Тетяною Мойсеєнко

11 Червня 2018 Друкувати цю новину

Президент повідомив, що в Україні немає АТО, але є Операція Об’єднаних Сил. Як тепер бути з пільговим статусом АТО та всіма законодавчими нормами, які містять це поняття? Чи є підстави продовжувати відпустку без збереження зарплати працівникам, які залишились на територіях АТО, надавати їм певні пільги на додаткову відпустку? Як бути з іншими трудовими гарантіями?

Президент повідомив, що в Україні немає АТО, але є Операція Об’єднаних Сил.

  1. Як тепер бути з пільговим статусом АТО та всіма законодавчими нормами, які містять це поняття?
  2. Чи є підстави продовжувати відпустку без збереження зарплати працівникам, які залишились на територіях АТО, надавати їм певні пільги на додаткову відпустку?
  3. Як бути з іншими трудовими гарантіями?

Всі ці проведені дії пов’язані з обороноздатністю держави, оскільки Президент фіксує саме цей напрямок і представляє Україну на міжнародному рівні. Він не впливає на так звану «пільгову позицію».

З огляду на це, в Раді був зареєстрований проєкт Закону про національну безпеку. Про цей документ читайте тут. І цей законопроєкт (який вже проголосовано в квітні у першому читанні) Президентом відмічено, як першочерговий закон. Після його прийняття Україна на законодавчому рівні отримає статус держави, яка має Операцію Об’єднаних Сил. Поки ж що ми знаходимося в перехідному періоді, коли Президент представляє на міжнародному рівні Україну як державу яка має Операцію  Об’єднаних Сил (ООС).

Сам проєкт Закону про національну безпеку, на жаль, не містить жодних доповнень до законів: КЗпП, Закону про відпустки, закони про пільги учасника різним. Напевно, після Закону про нацбезпеку, з’являться й інші доповнення. Тому наразі кожен із вас має почути: якщо вас хвилює статус АТО для пільг — вони продовжують діяти в умовах чинного законодавства. Поки його не оновлять, не змінять, не приведуть у відповідність до чинних норм, користуємося далі нинішніми нормами.

***

Важливі висновки:

  • Законодавство України, зокрема трудове, потребує змін статусу АТО на ООС.
  • Трудові гарантії і право на відпустки, в тому числі без збереження, продовжують діяти для учасників АТО до внесення відповідних змін.
  • Відпустка без збереження заробітної плати продовжує надаватися в обов'язковому порядку працівникам на період проведення АТО у відповідному населеному пункті.

Дебет-кредит

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.