Аби діти були здоровими

Аби діти були здоровими
17 Червня 2015
Друкувати цю новину

9 червня 2015 року на базі Волинського обласного спеціалізованого будинку відкрили реабілітаційний центр. Відповідний центр функціонував із 2006 року, але тільки для дітей, які виховуються у дитячому будинку. Одначе у 2013 році ввели в дію нову редакція Статуту Волинського обласного спеціалізованого будинку дитини, де й передбачили відкриття денного стаціонару реабілітаційного центру. Тож отримувати фахову допомогу відтепер можуть не тільки вихованці дитячого будинку, а й діти з міста Луцька та всієї Волинської області.

IMG_7551

На відкритті реабілітаційного центру побував голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Оглянувши охайні та затишні навчальні кімнати, поспілкувавшись із персоналом Володимир Петрович наголосив на необхідності розширення цього закладу:

– Я побачив гарну роботу персоналу, побачив любов до дітей. Всі задоволенні, а, значить, є результат.  Потрібно об’єднати зусилля, виробити спільний алгоритм дій, для того щоби розширити заклад та дати можливість всім дітям, які потребують реабілітації, займатися тут та адаптуватися до суспільства.

Керівник центру Тетяна Віговська коротко розповіла про особливості діяльності центру:

 – Робота центру ґрунтується на загальноприйнятих у світовій реабілітології принципах раннього втручання та  мультидисциплінарного підходу до ведення дитини з проблемами розвитку. Розвиток всіх дітей оцінюється за методикою стандартизованого Денверського скринінг-тесту і за результатами тестування складаються індивідуальні плани реабілітації порушень розвитку та поведінки дітей. При складанні та виконанні реабілітаційних програм використовуються елементи Монтесорі терапії, кінезитерапії, ерготерапії. Для сенсорної стимуляції використовується терапія мистецтва, музики, гідросенсорна стимуляція, а для покращення функціональної адаптації – терапія групової гри, терапія казок.

Також серед методів реабілітації, які використовуються в Центрі, – лікувальна фізкультура, масаж, нейро-розвиткова терапія, гідрокінезотерапія, теплові процедури, магнітотерапія, психологічна корекція, логопедична корекція, сенсорна інтеграція, творча терапія-музика, малювання, арттерапія тощо. Усі ці методики у поєднанні з душевним теплом, яке віддають своїм вихованцям педагоги, створює гарну атмосферу, що й забезпечує позитивний результат.

Оглянувши реабілітаційний центр, голова облдержадміністрації також поспілкувався з дітьми, які виховуються у дитячому будинку.

– Нажаль є діти, які позбавленні найголовнішого – сімейного затишку та любові, – наголосив Володимир Гунчик. – Але в цьому закладі я побачив усміхнених дітей, а це – головне. Тут для них створені максимально хороші умови.

На завершення керівник найвищої виконавчої гілки влади краю дав доручення фахівцям управлінь капітального будівництва та охорони здоров’я облдержадміністрації підготувати пропозиції щодо можливості розширення закладу. Один із варіантів – добудова третього поверху над існуючою будівлею.

Волинська ОДА

  Категорія: