3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю

4 Грудня 2019 Друкувати цю новину

3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністюВ Київській області проживає майже 104 тис. громадян з інвалідністю. Уряд та обласна державна адміністрація постійно приділяють належну увагу розв’язанню повсякденних питань їх життєдіяльності.

Міжнародний день людей з інвалідністю спрямований на посилення уваги до проблем цих людей, захисту їх гідності, прав, добробуту та повноцінної участі в політичному, соціальному, економічному та культурному житті.

Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з інвалідністю, гарантування доступу до гідних умов проживання на сьогодні є одними з пріоритетних напрямків роботи органів соціального захисту населення.

Цьогоріч 19 628 особам з інвалідністю (з дитинства) виплачено державну соціальну допомогу на суму 364,9 млн гривень, а 1 581 громадянам, які мають психоневрологічні захворювання та проживають в сім’ях, виплачено допомогу на догляд у сумі – 23 млн. гривень.

На Київщині діє Київська обласна цільова програма соціальної підтримки в Київській області людей з інвалідністю на 2017-2020 роки, затверджена рішенням Київської обласної ради від 22.06.2017 № 346-15-VII, зі змінами, затвердженими рішенням Київської обласної ради від 10.10.2018 року № 499-23-VII.

Завдяки реалізації цієї Програми виконуються першочергові завдання Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року, зокрема – подолання бідності, підняття рівня матеріального забезпечення найбільш вразливої та найменш забезпеченої частини населення області.

Зазначена Програма передбачає два напрямки діяльності та заходи, зокрема це:

  • використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю на оплату послуг у центрах реабілітації в розмірі не більш ніж 10 тис. гривень;
  • виплата щорічної разової грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю, особам з інвалідністю, які опинились у складних життєвих обставинах, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ груп, зокрема дітям з порушенням зору та слуху, у розмірі двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, станом на 01 січня року, в якому надається матеріальна допомога.

Загалом у 2018 році 2 696 осіб з інвалідністю отримали матеріальну допомогу, відповідно до вищезазначеної Програми на суму – 6 624,2 тис. гривень та 80 дітей з інвалідністю отримали відповідні реабілітаційні заходи на суму 578,9 тис. гривень.

У 2019 році на матеріальну допомогу особам з інвалідністю виділено 3015,4 тис. гривень, на реабілітацію дітей з інвалідністю – 2205,7 тис. гривень.

Станом на 03.12.2019 було проведено 13 засідань комісії з питань надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю, особам з інвалідністю, які опинились у складних життєвих обставинах, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ груп, зокрема дітям з порушенням зору та слуху, та здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю за кошти обласного бюджету при департаменті соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації. На них було розглянуто 2 848 справ осіб з інвалідністю, законних представників дітей з інвалідністю щодо надання щорічної разової адресної грошової допомоги та здійснення заходів із реабілітації, з них 1 845 справ повернуто на доопрацювання, 1 003 особам з інвалідністю погоджено надання щорічної разової адресної грошової допомоги та погоджено здійснення реабілітаційних заходів для 97 дітей з інвалідністю.

Станом на 03.12.2019 відповідно до заходів Програми надано щорічну разову адресну грошову допомогу 547 особам з інвалідністю, на загальну суму 1637718 тис. гривень.

Київська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.