26 жовтня у Кіровограді стартує інтеграційний проєкт для переселенців та людей з інвалідністю

26 Жовтня 2017
Друкувати цю новину

У Кіровограді на базі бібліотеки імені Чижевського стартує інтеграційний проєкт для місцевої громади та внутрішньо переміщених осіб «Кропивницький – крок на зустріч» 26 жовтня. Про це під час прес-конференції повідомила директор департаменту культури Кіровоградської ОДА Валентина Животовська, інформує DOZOR.

26 жовтня у Кіровограді стартує інтеграційний проєкт для переселенців та людей з інвалідністю

За інформацією, проєкт реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та адмініструванні Міжнародної організації з міграції.

«Завдяки тому, що заклади культури мають досвід з отриманням грантів та співпраці з міжнародними організаціями, ми маємо змогу впроваджувати даний проєкт, який створений для внутрішньопереміщених осіб. Ці люди є дуже вразливими, оскільки складно знайти себе у житті в іншій області, коли в тебе немає домівки, немає гарних умов. Ми розуміємо, що фінансової можливості для впровадження усіх проєктів для переселенців, немає. Нам міжнародна організація з міграції надала підтримку для реалізації цього проєкту, завдяки якому переселенці зможуть відчути себе мешканцями Кіровоградської області та знайти відповіді на запитання, які у них виникають», – стверджує Животовська.

За словами керівника проєкту, заступника директора ОУНБ ім.Д.Чижевського Оксани Ткаченко, головна увага буде приділятися переселенцям, учасникам АТО та їх родинам, людям з вадами здоров’я та активним представникам громади.  Завдяки цьому проєкту, усі його учасники дізнаються про те, як подолати стрес, змінити своє ставлення до якості життя тощо.

«Ми започаткували цей проєкт вже цього місяця: заплановані тренінги, зокрема, психологічні, щоб дізнатися про проблеми тих, хто до нас переїхав, інклюзивні табори, тренінги з питань освіти, здоров’я та екології. Ми закликаємо усіх долучатися до цих заходів та пропонувати свої ідеї, які можна втілити у рамках проєкту. Також ми розпочинаємо підготовку до різдвяного фестивалю, який відбудеться на початку січня», – говорить заступник директора ОУНБ ім.Д.Чижевського, керівник проєкту «Кропивницький – крок на зустріч» Оксана Ткаченко.

«Такі проєкти важливі тим, що доступні для людей з інвалідністю. Завдяки бібліотеці Чижевського та заходам, які там проводяться, ми маємо змогу проводити екологічні акції, допомагати психологічно людям, які потребують допомоги. Проєкт актуальний і для дорослих, і для дітей з особливими потребами, які приїхали до нас з Донбасу. Вони мають інтегруватися у наше суспільство», – зазначила партнер проєкту, голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута.

За її словами, проєкт буде впроваджуватися до червня наступного року. Наразі на 300 тисяч гривень закуплено обладнання, зокрема, домашній кінотеатр для перегляду кінофільмів, обладнання для проведення інклюзивного табору, тренінгових занять. З інформацією  про заходи, які розпочнуться вже завтра, можна ознайомитися на сайті бібліотеки імені Чижевського.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар