26 лютого 2013 р. відбулась презентація нового проекту Британської Ради «Громадянське суспільство як захисник прав людей з обмеженими можливостями в процесі прийняття рішень органами влади»

22 Лютого 2013 Друкувати цю новину

26 лютого 2013 р. відбулась презентація проекту «Громадянське суспільство як захисник прав людей з обмеженими можливостями в процесі прийняття рішень органами влади», що фінансується Європейським Союзом і виконується Британською Радою в Азербайджані, Вірменії, Грузії, Йорданії, Лівані та Україні спільно з місцевими партнерськими організаціями.

Метою нового проекту Британської Ради є посилення ролі недержавних організацій, що працюють у сфері інвалідності, в процесах прийняття рішень органами влади задля забезпечення кращого представництва інтересів людей з обмеженими можливостями та захисту їх прав.

Однією з основних проблем для людей з інвалідністю є неможливість брати участь у житті суспільства, і зокрема у прийнятті рішень на місцевому рівні. І саме через це  державна політика часто не відображає реальні потреби людей з обмеженими можливостями.  Крім того, потребує змін ставлення громадськості до людей з інвалідністю – вони повинні сприйматись як повноцінні члени суспільства і їх інтеграція у суспільне життя є далекосяжною метою роботи проекту. Не менш важливою проблемою є недостатнє розуміння соціальної моделі інвалідності як представниками уряду, так і громадянським суспільством. На вирішення цих проблем спрямований «Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю» на період до 2020 року. Зокрема, в цій державній програмі йдеться про «залучення представників громадськості до участі в реалізації прав і задоволенні потреб осіб з інвалідністю, поліпшенні умов їх життєдіяльності, а також забезпечення розвитку міжнародного співробітництва у сфері реалізації прав і задоволення потреб осіб з інвалідністю».

Новий проект Британської Ради має на меті сприяти вирішенню цих задач шляхом створення рамки прийняття рішень, заснованої на кращому світовому досвіді, задля забезпечення відповідності будь-якої політики, що розробляється у державі, потребам тих, на кого вона спрямована.

Партнерські організації, залучені до виконання проекту, серед яких Національна Асамблея осіб з інвалідністю України, мають значний досвід роботи у галузі інвалідності, глибоке знання цього питання та розгалужену мережу партнерів. Національні, регіональні та міжнародні зв’язки, створені у цьому проекті, сприятимуть обмінові досвідом та кращій координації зусиль між органами влади, організаціями громадянського суспільства та міжнародними організаціями на всіх рівнях.

Проект розпочнеться із заходів у громадах під назвою “Future Search” («Визначення майбутнього»), що зберуть представників усіх зацікавлених сторін для аналізу ситуації і розробки плану дії, який скеровуватиме проектну діяльність.  Дорадча група проекту, що буде створена у всіх країнах-учасницях, наглядатиме за прогресом проекту з огляду на національні плани дій і надаватиме рекомендації для досягнення максимального ефекту.

Залучення засобів масової інформації до проекту і використання різноманітних каналів комунікації надаватиме платформу для взаємодії всіх зацікавлених сторін на різних етапах проекту, а також сприятиме підвищенню обізнаності щодо прав людей з обмеженими можливостями у суспільстві.

Інформаційна довідка

Представництво Європейського Союзу в Україні було відкрите у вересні 1993 року. Представництво має статус дипломатичної місії та офіційно представляє Європейський Союз в Україні. Сьогодні Європейський Союз, до якого входять 27 держав-членів із загальною кількістю населення майже 500 мільйонів людей, є найбільшим торгово-економічним блоком у світі. Головними завданнями діяльності Представництва є наступні: сприяти політичним та економічним зв’язкам між Україною та Європейським Союзом; відстежувати впровадження Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС; інформувати громадськість щодо розвитку Європейського Союзу, роз’яснювати та відстоювати окремі аспекти політики ЄС; брати участь у впровадженні програм зовнішньої допомоги Європейського Союзу.

Британська Рада в Україні — це міжнародна організація, яка представляє Великобританію в галузі освіти і культури. В Україні працює з 1992 року. Проектна діяльність Британської Ради покликана познайомити українців з сучасним мистецтвом і креативними ідеями з Великобританії, сприяти реформі мовної освіти і сталому суспільному розвиткові в Україні.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук