26 березня – «Фіолетовий день» – День хворих на епілепсію

by Наталія | 26 Березня 2020 12:55

26 березня – «Фіолетовий день» – День хворих на епілепсіюОдного разу дев'ятирічна дівчинка Кессіді Меган (Cassidy Megan), яка має епілепсію, вирішила показати іншим людям, що вона нічим не відрізняється від них. За свої дев'ять років дитина вже встигла відчути на собі певне нехтування з боку дорослих і однолітків, які сприймали її захворювання не зовсім адекватно, вважаючи його чимось на зразок легкої форми божевілля. Щоб розвіяти міфи про хвороби, Кессіді в 2008 році придумала «Фіолетовий день» (Purple Day). У цей день, 26 березня, всі охочі можуть висловити підтримку людям, які живуть з діагнозом «епілепсія».

Ініціативу дівчинки підтримала спочатку Асоціація епілепсії Нової Шотландії, а потім й інші організації світу. Вже в 2009 році до Фіолетового дня приєдналися 100 тисяч студентів, близько 100 громадських об'єднань і понад 100 відомих політиків, а телевізійна вежа в Торонто на один вечір забарвилася у фіолетовий колір.

ВООЗ і її партнери визнають, що епілепсія є значною проблемою громадської охорони здоров'я. ВООЗ, Міжнародна ліга боротьби проти епілепсії (ILAE) і Міжнародне бюро по епілепсії (IBE) проводять глобальну кампанію «Out of the Shadows» («З мороку на світло»), з метою поліпшення інформованості та підвищення обізнаності щодо епілепсії, а також активізації зусиль державного та приватного секторів щодо поліпшення медико-санітарної допомоги та зменшення наслідків цього розладу. У багатьох країнах здійснюються проекти, спрямовані на розширення доступу до лікування та зменшення захворюваності на епілепсію, навчання і підготовку фахівців охорони здоров'я, боротьбу зі стигматизацією, виявлення потенціалу в галузі профілактики та розробки моделей включення заходів боротьби проти епілепсії в рамки місцевих систем охорони здоров'я.

За оцінками, частка людей, що мають епілепсію в активній формі (тобто з триваючими нападами або потребою в лікуванні) на даний момент складає від 4 до 10 на 1000 осіб. Однак ряд досліджень, проведених в країнах, що розвиваються, дозволяє припустити, що ця частка варіюється від 6 до 10 на 1000 осіб. У всьому світі епілепсією мають близько 50 мільйонів чоловік.

Ідіопатична епілепсія не піддається профілактиці. Однак щодо відомих причин вторинної епілепсії можна застосовувати превентивні заходи:

Бережіть здоров’я своє та своїх близьких, адже це найцінніший дар у житті!

Source URL: https://naiu.org.ua/26-bereznya-fioletovyj-den-den-hvoryh-na-epilepsiyu/