254 врятованих життя

by Olga Zhurbenko | 21 Липня 2015 10:51

medyky[1]Фінішувала акція «Крок до життя. Перевір себе»

Півтора місяця в Києві проходила акція діагностики онкозахворювань «Крок до життя. Перевір себе». Обстеження пройшли 4,5 тис. киян. У 254-х осіб виявили підозру на рак. Більше тисячі мешканців столиці й колективи 54-х комунальних підприємств звернулися, що теж би хотіли перевіритись. Тому акцію може бути продовжено. В Київраді планують розробити Програму профілактики та раннього виявлення онкопаталогій, аби ці важливі речі фінансувалися з міського бюджету.

В Києві фінішувала акція з профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань «Крок до життя. Перевір себе». Акція мала на меті ще й підвищення рівня інформованості населення про проблему раку, а також розширення професійних знань лікарів первинної ланки. Стартувала вона 6 червня. Тривала півтора місяця і в понеділок у комітеті Верховної Ради підбили підсумки в рамках круглого столу.

«Ми підняли проблему, вкрай актуальну зараз. Смертність від онкопаталогій в Україні на другому місці. Це виклик теперішнього часу. Хто як не фахівці розуміють проблему. В Києві було залучено близько 200 медиків, приватні заклади надали своє сучасне обладнання. В усіх десяти районах заходи пройшли успішно. У 5 % обстежених вперше було діагностовано і виявлено ту чи іншу онкопаталогію. А це 250 життів. Можна сказати, завдяки небайдужості лікарів і генерального спонсора «Санофі», 250 життів врятовано. Це найбільше досягнення. Глибоко переконаний, що така небайдужість стане хорошим прикладом для того, щоб ми продовжили ці акції вже дійсно у вигляді нової системи громадського здоров’я»,— сказав заступник голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

Депутат Київради Олена Єскіна розповіла, що за період акції було обстежено 4,5 тис. киян, зроблено 4309 діагностичних процедур, виявлено 254 особи з підозрою на онкопатологію.

«Це дуже вдалий проєкт. Але я все ж таки вважаю, що подібні програми повинні проводитись не на волонтерських засадах, а на міському та державному рівні. Сподіваюся, що це лише пілотний проєкт, далі прошу долучитися всіх фахівців до написання міської програми з раннього виявлення та профілактики онкологічних захворювань. Ми будемо її лобіювати. Я підготую проєкт рішення, щоби на наступний рік були закладені кошти. Тому що рання профілактика надає не лише можливість врятувати велику кількість життів, але й заощадити значний обсяг бюджетних коштів»,— сказала депутат Київради Олена Єскіна.

За її словами, під час виїздів вона спілкувалася з людьми й цікавилася — а чому вони не приділяють уваги профілактиці раку? Серед головних причин такі. «Перше — не усвідомлення проблематики і можливих загроз. Люди не обізнані. З ними не проводять належної роботи. Це величезна необхідність у соціальній рекламі. Коли ми будемо писати програму, то треба закласти певні видатки на інформаційну кампанію. Друге — страх у людей. Вони бояться прийти і що у них щось знайдуть. Третє — це брак часу і грошей. Люди впевнені, що за все потрібно платити. Тому ми і зробили цю програму: якщо ви не йдете до лікарів, то лікарі йдуть до вас»,— розповіла депутат. За її словами, тисячі киян звернулися, що хотіли б пройти таку перевірку, 54 комунальні підприємства подали заявки на проведення обстежень їхніх працівників. Вона додала, що в Києві дуже бракує мамографів та дерматоскопів.

«Ця акція для нашої компанії не одинарна. Ми бачимо свою місію в тому, щоб збільшувати знання населення про медичні проблеми, зосередитись на тих проєктах, які сприяють ранній діагностиці й виявленню захворювань. Ми не лише пропонуємо інноваційні препарати, але щодня поруч із медиками і пацієнтами у боротьбі за зниження рівня смертності, за покращення здоров’я людей»,— зазначила представник компанії «Санофі» Марина Шишлова

Хрещатик[2]

Endnotes:
  1. [Image]: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2015/07/medyky.jpg
  2. Хрещатик: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4696/art/1436898982.html

Source URL: https://naiu.org.ua/254-vryatovanyh-zhyttya/