III Всеукраїнський Форум підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю та працюючих осіб з інвалідністю України

III Всеукраїнський Форум підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю та працюючих осіб з інвалідністю України
14 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

imagesУ 2012 році в Україні працювало 402 підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, які мали дозвіл Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю. На зазначених підприємствах працювало понад 13 тисяч людей з інвалідністю. У 2013 році була ліквідована вищезазначена Комісія та її регіональні структури, що фактично на 7 місяців зупинило надання дозволів підприємствам ГОІ та змінило підходи до надання їм державної допомоги. Протягом 2013 року лише 288 підприємств отримали дозвіл, інші або не звернулися, або взагалі перестали існувати. Кількість працюючих людей з інвалідністю скоротилася до 8,3 тисячі осіб. Жодне підприємство у 2013 році не отримало фінансової допомоги за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. На жаль, поки не вдається пролобіювати прийняття змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» з метою надання преференції підприємствам ГОІ. Однак, завдяки наполегливій праці народного депутата України  Сушкевича В.М., діяльності наших організацій, Верховна Рада України продовжила на 5 років для підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю пільгу по «0» ставці ПДВ.

Враховуючи вищевикладене, з метою обговорення актуальних питань надання державної допомоги підприємствам громадських організацій осіб з інвалідністю у вигляді пільг з оподаткування, зокрема з урахування змін до Податкового кодексу України (підготовлених Кабінетом Міністрів України) та фінансової допомоги за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, отримання державного замовлення, створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю  та винайдення шляхів подальшого розвитку соціальних підприємств в Україні Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна Асамблея осіб з інвалідністю України”, Всеукраїнська громадська організація “Асоціація підприємців та працюючих осіб з інвалідністю України” та Українське товариство сліпих виступили співорганізаторами ІІІ Всеукраїнського Форуму підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю та працюючих осіб з інвалідністю України.

В роботі  форуму візьмуть участь Голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю Сушкевич Валерій Михайлович, представники Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю України, Міністерства соціальної політики України, Міжнародний експерт з питань працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю (Франція) та лідери  громадських організацій осіб з інвалідністю.

Запрошуємо  директорів підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю, керівників ГОІ, людей з інвалідністю з числа підприємців та всіх зацікавлених до участі у роботі форуму, який відбудеться 21 жовтня (вівторок) 2014 року з 12.00 до 15.00 (Реєстрація з 11.30)  в приміщенні  конференц-залу Готелю «Україна» (вул. Інститутська, 4, м. Київ, 01001) метро Майдан Незалежності.

Про  участь просимо повідомити Секретаріат НАІУ до 20  жовтня за тел. 044-279-61-82 (74)  або e-mail: office@naiu.org.ua Назаренко Вікторія.

Також повідомляємо, що з 10.00 до 11.30 в цій залі буде проходити круглий стіл, на якому будуть представлені результати  проєкту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав осіб з інвалідністю», що реалізується Харківською громадською організацією «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за участі Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України і підтриманий МФ «Відродження». У разі Вашого бажання взяти участь у круглому столі просимо також повідомити на електрону адресу.

Прес-служба НАІУ

  Категорія: