ІНФОРМАЦІЙНО ПРОСВІТНИЦЬКИЙ СЕМІНАР «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ У ЖІНОК ГЛУХИХ»

by Olga Zhurbenko | 17 Листопада 2014 11:23

52635ae3e2226[1]Кожного року по всьому світу і в Україні відбуваються заходи, покликані згуртувати громадськість навколо боротьби з захворюванням у жінок на рак молочної залози. Всесвітні акції мобілізують і Львівську область для якої проблема збільшення захворюваності на рак дуже актуальна.

Торкаючись цієї болючої проблеми у Львові 20 листопада 2014 року відбудеться ІНФОРМАЦІЙНО ПРОСВІТНИЦЬКИЙ СЕМІНАР «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ У ЖІНОК ГЛУХИХ»

В Україні інтенсивність росту захворюваності на рак молочної залози за останні 10 років збільшилася у 2 рази і набуває значного росту порівняно із захворюваннями на інші форми злоякісних новоутворень.

Сьогодні в Україні близько 30-38% онкологічних хворих вмирає протягом року з моменту встановлення діагнозу, насамперед, внаслідок занедбаності злоякісних пухлин в основному через недостатню ресурсну забезпеченість лікування онкологічних хворих. Охоплення спеціальним лікуванням первинних хворих не перевищує 61%, і однією з причин цього є висока вартість лікування.

Декларація прав онкологічних хворих (1991) та Празька хартія (2000) акцентують увагу на праві онкологічних хворих вести повноцінне життя в умовах, які забезпечують їх цінність і гідність , ранню діагностику і спеціальне лікування, поліпшення якості життя, медичну, психологічну, соціальну та трудову реабілітацію.

Рак молочної залози є основною причиною смертності від онкологічних захворювань у жінок, призводить до важкої інвалідності і породжує велику кількість медико – соціальних проблем. Перш за все, це втрата працездатності, а також важкий морально- психологічний стрес та його наслідки, які істотно змінюють всі сфери життя жінки. Якщо врахувати тенденцію до швидкого зростання рівня захворюваності на рак молочної залози то він є не лише медичною, але й глибоко соціальною проблемою.

Статистичні дані свідчать про те, що жінки, зокрема глухі, мають пильніше ставитись до свого здоров`я і частіше проходити профілактичне обстеження у лікаря, аби виявити хворобу на ранній стадії.

Раннє виявлення – це найкращий захист від раку молочної залози. Чим раніше діагностовано це захворювання, тим вищі шанси на повне одужання.

Вважаємо, що ця проблема потребує комплексного вирішення з залученням як матеріальних заходів, спеціалістів та створення індивідуальних консультацій, груп взаємодопомоги та підтримки, організацію навчання, семінарів.

Саме для цього організований та відбудеться інформаційно просвітницький семінар з метою інформування жінок, зокрема, глухих про ефективність та переваги ранньої діагностики, надання якісних послуг з клінічного обстеження молочних залоз жінок.

Чи готове наше суспільство, ми, щоб зрозуміти жінок неповносправних, зокрема, глухих і надати їм допомогу? Один із шляхів – це профілактика онкозахворювань та інформаційно –просвітницька робота серед них!

Захід відбудеться 20 листопада 2014 року о 11год у «Львівському міжрегіональному центрі соціально – трудової та медичної реабілітації осіб з інвалідністю»,
за адресою: м. Львів, вул. Хуторівка, 38. Тел. (032) 221-59-08; (032)275-49-38; (050) 531-34-04

Endnotes:
  1. [Image]: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2014/10/52635ae3e2226.jpg

Source URL: https://naiu.org.ua/20-lystopada-2014-roku-u-m-lviv-vidbudetsya-informatsijno-prosvitnytskyj-seminar-zabezpechennya-profilaktyky-ta-znyzhennya-rivnya-zahvoryuvanosti-na-rak-molochnoji-zalozy-u-zhinok-hluhyh/