17 медалей в паралімпійському плаванні: доробок України у перших два дні чемпіонату світу

11 Вересня 2019 Друкувати цю новину

17 медалей в паралімпійському плаванні: доробок України у перших два дні чемпіонату світуНаціональна паралімпійська збірна команда з плавання додала до попередніх 7-ми медалей першого дня змагань на чемпіонаті світу з плавання, що 9 вересня розпочався у Лондоні, ще 10 високих нагород, серед яких 2 золоті, 3 срібні та 5 бронзових і за загальною кількістю медалей розділила другу позицію з командою Італії. Лише однієї золотої медалі українцям не вистачило (хоча так були близькі до неї!), аби обійняти таку ж позицію за кількістю золотих нагород.

Справжнім тріумфом нашої команди стало 2 золоті нагороди у виконанні найіменитіших спортсменів національної паралімпійської збірної команди України: Максим Крипак - найкращий спортсмен команди за підсумками Ріо-2016 виборов золоту нагороду на дистанції 200 м комплексним плаванням у категорії SM10 (спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату) та тотально незрячий Смирнов Віктор - найкращий спортсмен за підсумками Афін-2004, єдиний у команді Герой України виборов золоту медаль на 100-метрівці на спині (клас  S11  - спортсмени з порушенням зору). Цікаво, що український рекорд Віктора за кількістю завойованого золота - 5 медалей, встановлений у Афінах до 2016 року, тільки у 2016 році повторив Максим Крипак.  Як не парадоксально це звучить, але цей чемпіонат світу - дебютний для Максима - вже спортсмена зі світовим іменем, який стрімко увірвався в паралімпійське плавання власне напередодні Ріо-2016 і за своїми результатами потрапив тоді у склад національної паралімпійської збірної команди України, і це золото - його перша медаль чемпіонату світу!

Срібні медалі вибороли: 

Трусов Андрій - на дистанції 400 м вільним стилем (клас S7 - ураження опорно-рухового апарату). Андрій - дебютан чемпіонату світу-2019. 

Мерешко Єлизавета - на 100-метрівці вільним стилем (клас S6  - ураження опорно-рухового апарату).

Ткачук Катерина - на 100-метрівці на спині (клас S11 - порушення зору). Катя - дебютанка чемпіонату світу-2019, хоча й брала участь у Паралімпійських іграх 2016 року. Ій вдалось на цій дистанції перемогти свою подругу по команді досвідчену спортсменку Піддубну Марину, яка, в свою чергу, виборола бронзу (а у перший день змагань - золото).

Аж 5 бронзових медалей у доробку національної збірної:

естафета мікст 4x50m комплексним плаванням у виконанні  -  Мерешко Єлизавети, Семененка Ярослава, Остапченка Дениса (дебютант чемпіонату світу-2019), Гонтар Анни (наймолодша спортсменка команди - 9 вересня виповнилось 16 років, дебютанка чемпіонату світу-2019), Деревінського Андрія, Хруль Оксани.

Вірченко Олексій - на 100-метрівці на спині (клас  S13  - спортсмени з порушенням зору). Олексій - дебютан чемпіонату світу-2019.

Комаров Олександр - на 100-метрівці вільним стилем (клас S6  - спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату).

Денисенко Ярослав - на 100-метрівці стилем батерфляй (клас S12  - спортсмени з порушенням зору).

Піддубна Марина - на 100-метрівці на спині (клас S11 - порушення зору).

За перші два дні змагань національна паралімпійська збірна команда України має вже трьох своїх мультимедалістів:

Мерешко Єлизавета ( 4 нагороди!  - 1 золота, 2 срібні медалі та 1 бронзова (в естафеті мікст 4x50m комплексним плаванням). Загалом, Єлизавета очолює закількістю завойованих медалей рейтинг чемпіонату світу серед мультимедалістів Лондону-2019.

Денисенко Ярослав (2 нагороди - 1 золота, 1 бронзова медалі)

Піддубна Марина (2 нагороди - 1 золота, 1 бронзова медалі)

Сьогодні - третій день змагань чемпіонату світу з плавання, в якому бере участь біля 600 спортсменів з 60 країн світу.  Національна збірна команда України представлена 43-ма спортсменами, 14 з яких - дебютанти. Разом зі спонсорами та партнерами Національного комітету спорту інвалiдів України - компаніями lifecell та ВОЛЯ - вболіватимемо за команду та за справжній УКРАЇНСЬКИЙ РЕЗУЛЬТАТ!

Змагання цього чемпіонату (ранкові (кваліфікаційні) та вечірні сесії) транслюються також наживо на фейсбук-сторінці  Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України: facebook.com. На наших каналах Youtube транслюватимуться вечірні сесії: youtube.com та youtube.com

Долучайтесь! Станьте частиною нашої спільної перемоги!

Прес-служба НКСІУ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.