15 по 30 листопада 2012 року Всеукраїнська кампанія на підтримку інклюзивної освіти «Різні можливості – рівні права!»

21 Листопада 2012
Друкувати цю новину

Українсько-канадський проєкт
«Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні»

 

ПРЕС-АНОНС
Всеукраїнської кампанії на підтримку інклюзивної освіти
«Різні можливості – рівні права!»

15 по 30 листопада 2012 року

В межах діяльності українсько-канадського проєкту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» створена Всеукраїнська Мережа організацій на підтримку інклюзії «Школа – для всіх».

Один з перших кроків Мережі – проведення Всеукраїнської кампанії на підтримку інклюзивної освіти «Різні можливості – рівні права».

Заходи в рамках цієї кампанії пройдуть в різних містах України з 15 по 30 листопада 2012 року.

Вже приєдналися до Кампанії:

Вінниця:

16.11.2012 р.—

Інформаційно-навчальний семінар з прямим ефіром для  завідуючих  ДНЗ та директорів ЗОШ «Інклюзивна освіта – шлях до рівних можливостей».  Братимуть участь понад 50 осіб.

20.11.2012 р. —

Навчально-практична конференція для спеціалістів відділів освіти та представників районних громадських організацій на тему: «Роль інклюзивних  ресурсних центрів в створенні інклюзивної моделі освіти» спільно з інститутом післядипломної освіти медпрацівників.

Будуть проведені флеш-моби в  різних освітніх установах.

Луганськ:

19.11.2012 р. —

Всеукраїнський фестиваль творчості дітей. На фестивалі передбачається  900 учасників з різних областей України. Запрошені представники управлінь освіти, соціального захисту,  сім`ї, молоді та спорту,  вчителі шкіл, представники міжнародних організацій. Захід проводитиметься з залученням національних та регіональних ЗМІ.

Сімферополь:

20.11.2012 р. —

Міська акція «Різні можливості — рівні права»  за підтримки Міністерства освіти, науки, молоді та спорту АРК та міського управління освіти буде проведена на площі навколо Кримського республіканського Центру дитячої та юнацької творчості. В акції братимуть участь школярі інклюзивних класів пілотної школи проєкту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».

Планується тематична виставка малюнків дітей, проведення ігор та конкурсів. Виступ студентів-хореографів Кримського університету культури, мистецтва та туризму. Заходи проводяться із залученням місцевих ЗМІ.

Севастополь:

20.11.2012 р.

Круглий стіл, в офісі Севастопольської організація ВОІ «Союз організацій осіб з інвалідністю України», з представниками громадських організацій, батьків дітей з управління освіти, шкіл, інтернатних закладів та дитячих садків, які обговорять ситуацію, що склалася в м. Севастополь щодо впровадження у  навчальних закладах міста інклюзивного навчання. Планується близько 30 учасників заходу. Захід відбудеться за участю представників ЗМІ.

Акція: роздача флаєрів з інформацією щодо інклюзивної освіти для жителів міста батьками та активістами громадських організацій. Заходи проводяться із залученням місцевих ЗМІ.

Ялта:

20.11.201 р. —

Перегляд художнього фільму «Перед класом» та флеш-моб-акція в ЗОШ №11 м. Ялта. Виставка плакатів «Права людини» в фойє школи
Зустріч школярів з чемпіонами дефолімпійських ігор.

Харків:

Протягом кампанії —

у межах діяльності БФ «Інститут раннього втручання» його працівники будуть проводити «уроки толерантності» у школах та дитячих садках міста. До роботи будуть залучені волонтери, майбутні педагоги.

20.11.201 р. —

передача на обласному телебаченні, присвячена питанням інклюзивної освіти.

29.12.2012 р. —

розширена робоча зустріч громадських організацій м. Харкова з питань взаємодії у відстоюванні прав дітей з особливими потребами на інклюзивне навчання.

Житомир:

21.11.2012 р. —

Спільні заходи Житомирської обласної ГО «Молодь. Жінка. Сім’я» з українсько-італійською школою “Всесвіт”, присвячені ідеї інклюзивної освіти.

Львів:

23.11.2012 р.—

Круглий стіл “Забезпечення мультидисциплінарного супроводу у процесі інклюзивного навчання» для представників ПМПК, депутатських комісій, шкіл, профільних управлінь.

Запрошуємо ЗМІ
до висвітлення та участі в Кампанії!

ДОВІДКА:

Інклюзія (від англ. Inclusion – включення) – ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію і забезпечує рівне ставлення до всіх людей, створюючи, при цьому, умови, необхідні для комфортної життєдіяльності кожного члена суспільства.

Інклюзивна освіта являє собою систему освітніх послуг, заснованих на принципах забезпечення основного права дітей на освіту, права отримувати його за місцем проживання і передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу. Це адаптація системи до потреб дитини, а не навпаки.

Канадсько-український проєкт
«Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні»

Мета проєкту:

Змінення ставлення уряду, закладів освіти та неурядових організацій до проблем людей з інвалідністю, зокрема, в сфері освіти. Ідеологія проєкту базується на соціально-правовій моделі інвалідності, на визнанні того, що «інвалідність є результатом взаємодії, яка відбувається між людьми з інвалідністю та перешкодами у стосунках і середовищі»; на партнерстві освітніх, урядових та громадських організацій, які об’єднують свої зусилля заради розбудови інклюзивної моделі освіти в Україні.

Проєкт розглядає розбудову інклюзивної освіти як системний процес, який спрямовано на забезпечення права кожної дитини на якісну, доступну освіту за місцем проживання, задоволення її освітніх потреб під час навчального процесу.

Завдання проєкту:

  • Проєкт спрямовує свої зусилля на внесення змін в існуючі законодавчо–нормативні документи та розробку нових документів з урахуванням міжнародних стандартів; формування інтегрованих підходів до питань інвалідності; сприяння розвитку освітніх систем, які можуть стати частиною нової соціальної політики.
  • Проєкт розвиває інклюзивну практику на рівні загальноосвітнього навчального закладу, забезпечуючи педагогів, адміністрацію шкіл, батьків знаннями та вміннями, які сприяють досягненню успіху всіма дітьми; сприяє змінам у системі підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів; формує новий підхід управління закладом освіти в умовах інклюзивного навчання.
  • Проєкт ставить за мету розширення руху «Школа – для всіх!» шляхом залучення батьків, що виховують дітей з інвалідністю/особливими потребами до учбового процесу; розбудови потенціалу громадських організацій, які опікуються питаннями освіти дітей з інвалідністю/особливими потребами, партнерства з державними установами, тим самим сприяючи розбудові інклюзивного суспільства, в якому цінується кожна особистість незалежно від стану здоров’я, особливих потреб, інвалідності, віку та статі тощо.

 

  Категорія: