13 листопада – Міжнародний день сліпих

13 Листопада 2014 Друкувати цю новину

shutterstock_2131694Щорічно, 13 листопада, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі відзначають Міжнародний день сліпих. Дата цього дня вибрана не випадково, адже саме в цей день у 1745 році у Франції народився Валентин Гаюї — відомий педагог, який заснував у Парижі та Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих.

Сьогодні у світі налічується приблизно 124 мільйони сліпих людей. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2020 року їх кількість може подвоїтися.

Головний офтальмолог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Олександра Павлів наголошує, що підступним захворюванням, яке призводить до сліпоти є глаукома, адже на початкових стадіях протікає непомітно, і як правило, безболісно призводить до незворотної втрати зору. До групи ризику належать особи, старші за 40 років, у яких глаукома розвивається внаслідок підвищеного очного тиску.

«Люди, які страждають діабетом, також часто схильні до сліпоти та інших захворювань очей. Однак, якщо Ви контролюєте рівень глюкози в крові, приймаєте заходи для захисту свого зору і регулярно перевіряєте зір, діабетичних хвороб очей можна уникнути. Окрім цього, виявлення і лікування захворювання на ранній стадії дозволить запобігти подальшим ускладненням», — каже Олександра Павлів.

Варто зазначити, що з метою раннього виявлення очних захворювань, зокрема глаукоми, офтальмологи Львівщини щорічно проводять профілактичну акцію. Тільки за 10 днів цьогорічної акції в області було обстежено 32 тисячі осіб та у понад 500 пацієнтів були виявлені порушення.

Запорукою збереження зору є рання діагностика та профілактика.

Контактний телефон для отримання додаткової інформації:

278-67-32 – Павлів Олександра Борисівна, головний офтальмолог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Львівська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.