10 основних змін у проєкті Умов прийому до вишів на 2019 рік – МОН представило документ для громадського обговорення

10 основних змін у проєкті Умов прийому до вишів на 2019 рік – МОН представило документ для громадського обговорення
7 Вересня 2018
Друкувати цю новину

На сайті МОН розміщено для громадського обговорення проєкт Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік. Відповідний документ був опублікований вже сьогодні. Надати пропозиції можна до 19 вересня 2018 року на ел. пошту kernychna@mon.gov.ua.

У представленому проєкті можна виділити 10 основних змін та новацій.

Так, передбачається, що наступного року для вступу до вишів прийматимуть сертифікати ЗНО 2018 та 2019 років з усіх предметів. Подати також можна буде сертифікати ЗНО за 2017 рік, однак окрім оцінок з іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської.

Заплановано внести зміни в терміни вступної кампанії, основна частина якої має стати коротшою. Зокрема, на бакалавра реєстрація електронних кабінетів почнеться за 9 днів до початку подання заяв – 1 липня, а сам прийом заяв та документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. (Загальне скорочення – 3 дні порівняно з 2018 роком). Водночас можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.

Щоб прибрати можливу корупційну складову під час творчих конкурсів, МОН пропонує проводити їх до основної сесії ЗНО, а саме: з 16 березня до 15 травня. Це усуне ризик узалежнення вишами результатів творчих конкурсів від оцінок ЗНО. Водночас буде передбачена додаткова сесія творчих конкурсів з 1 до 22 липня, але лише на контрактні місця. Заклади вищої освіти також повинні будуть попередньо узгоджувати графік проведення конкурсів з МОН. Таким чином буде прибрано дублювання днів проведення конкурсу за однією і тією ж спеціальністю в різних закладах.

З наступного року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що захочуть працювати в селах. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу. Відповідна новація була передбачена рішенням Уряду та в перспективі дозволить покращити рівень кадрового забезпечення в освітній та медичній сферах у сільській місцевості.

  Категорія: