The National Assembly of People with Disabilities continue its work

We would like to express our heartfelt gratitude to all for your support and donations – international organizations and individuals.

 

NAIU_logo-1024 white

ЗВІТ
ВГО «НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ
ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ»
ЗА 2016 РІК

«ПРАГНЕШ РІВНОСТІ - ДІЙ!»

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Всеукраїнське громадське об’єднання «НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ УКРАЇНИ» (НАІУ) створено 22 вересня 2001 року з метою об’єднання громадських організацій, членами яких є люди з інвалідністю, узгодження дій та консолідація їх зусиль, спрямованих на поліпшення становища осіб з інвалідністю в Україні, сприяння захисту їх конституційних прав, підвищенню їх ролі і соціального статусу у суспільстві.

НАІУ включає 120 національних та регіональних громадських організацій людей з інвалідністю.

Мережа організацій представлена в усіх областях України.

Завдання:

– сприяння та участь у формуванні державної політики по вирішенню соціальних проблем осіб з інвалідністю та забезпечення їх прав;

– участь у розробці відповідної законодавчої та нормативної бази щодо соціального захисту осіб з інвалідністю;

– інформування суспільства щодо стану вирішення проблем осіб з інвалідністю у державі;

– сприяння формуванню свідомості суспільства щодо позитивного ставлення до громадян з інвалідністю;

– міжнародна діяльність та реалізація міжнародних правових документів.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України активно співпрацює з Адміністрацією Президента України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, міністерствами та відомствами.

Національну Асамблею людей з інвалідністю України – визнано соціальним партнером держави щодо формування політики у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю та забезпечення їх прав, здійснення експертної оцінки та моніторингу національного законодавства (зокрема в Указах Президента, Постановах та Розпорядженнях Уряду).

Соціальне партнерство на центральному та регіональному рівнях:

– Представники НАІУ є членами профільних комісій та робочих груп центральних, обласних; міських та селищних органів влади;

– Представники НАІУ є  членами робочих груп з питань вдосконалення законодавчо-нормативної бази профільних міністерств та відомств;

– Представники НАІУ (люди з інвалідністю) працюють радниками з соціальних питань голів Облдержадміністрацій в більшості областей України.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України постійно проводячи практичну діяльність на всеукраїнському рівні з питань формування соціальної політики щодо людей з інвалідністю досягла визнання цієї діяльності на міжнародному рівні.

Представництво ООН в Україні діючи відповідно до Резолюцій, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН 61/106 та 63/183 підписало Меморандум про співпрацю з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у сфері захисту прав людей з інвалідністю, сприяння їх соціальній інтеграції, а також об’єднання зусиль з метою ратифікації та імплементації  Україно Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

За свою діяльність в сфері захисту прав осіб з інвалідністю Національна Асамблея людей з інвалідністю України в 2010 році отримала Спеціальний консультативний статус при Економічній та Соціальній Раді ООН( ЕКОСОР) – єдина  громадська організація в Україні.

Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в 2010 -2012 рр входив в групу експертів (12 осіб) Ради Європи з розробки міжнародної політики щодо людей з інвалідністю.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України співпрацює з багатьма міжнародними організаціями та мережею громадських організацій осіб з інвалідністю більш ніж з 20 країн світу з питань формування цілеспрямованої політики та практики у сфері подолання проблем людей з інвалідністю в Україні, впровадженні положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Зустріч Президента з представниками громадського руху людей з інвалідністю
Нарада з питань доступності об'єктів транспортно-дорожньої інфрастукткри, поштового зв'язку для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп

ПРАВОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом звітного періоду Національна Асамблея людей з інвалідністю України забезпечила активну роботу відповідно до Статуту НАІУ, щодо участі у формуванні і реалізації державної політики у сфері соціального захистулюдей з інвалідністю та забезпечення їх прав, співпрацюючи з Адміністрацією Президента України, Комітетом Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю, Кабінетом Міністрів України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством інфраструктури України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державною службою у справах ветеранів війни та учасників АТО, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.

Представники НАІУ протягом звітного періоду брали активну участь у:

– засіданнях Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та осіб з інвалідністю;

– засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти;

– засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я

– засіданнях Ради у справах осіб з інвалідністю при Кабінеті Міністрів України;

– засіданнях Робочої групи при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини;

– засіданнях Робочої групи при Уповноваженому Президента України з прав осіб з інвалідністю;

– засіданнях Колегії та Комітету доступності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;

засіданнях Соціальної ради при Міністерстві інфраструктури України;

– засіданнях Конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом при Міністерстві інфраструктури України;

– засіданнях Громадської ради при Держкомтелерадіо;

– засіданнях Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України;

засіданнях Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України.

За звітній період розглянуто та надано пропозиції і зауваження до 124 нормативних документів.

ПРОЕКТИ НАІУ

Протягом звітного періоду Національна Асамблея людей з інвалідністю України співпрацювала з міжнародними організаціями, фондами, посольствами акредитованими в Україні, благодійними організаціями та бізнес-структурами реалізовуючи проекти в сфері захисту прав та інтересів людей з інвалідністю.

Проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації»

Проект фінансується Програмою Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).

Виконавці:

– UCP Колеса для людства (США);

– Національна Асамблея осіб з інвалідністю України (НАІУ).

– Українська асоціація фізичних терапевтів (УАФТ);

Проект направлений на підтримку зайнятості та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України, а також надання реабілітаційних послуг особам з порушенням опорно-рухового апарату, зокрема шляхом їх участі у таборах активної реабілітації.  

Проект реалізується в 5 областях:

Львівській, Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській та Харківській

Запрошуємо до участі у бізнес-тренінгах із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

Проект «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю»

Виконавці:

– Національна Асамблея людей з інвалідністю України

– Міжнародна фундація виборчих систем (International Foundation for Electoral Systems, IFES)

За підтримки:

– Посольства Канади в Україні

– Агенції міжнародного розвитку USAID

Партнери:

– Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН)

– Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)

– Всесвітня організація здоров’я (ВОЗ)

– Міжнародна організація праці (МОТ)

– Міністерство соціальної політики України

Мета:

Сприяти створенню можливостей особам з інвалідністю продемонструвати свою громадянську позицію на рівні  з іншими громадянами шляхом реалізації своїх виборчих прав.

Проект IDEAS «Інклюзивні рішення для рівноправного та відповідального суспільства»

Фінансується Європейською Комісією та Британською Радою і здійснюється у шести країнах: Азербайджані, Вірменії, Грузії, Йорданії, Лівані та Україні.

Метою проекту є зміцнення ролі та потенціалу організацій громадянського суспільства, що працюють у сфері інвалідності, задля більш активного залучення цих організацій у процеси прийняття рішень на місцевому рівні, що забезпечуватиме сприяння втіленню прав та інтересів людей з інвалідністю.

Проект – це поєднання навчання, обмін досвідом та практична реалізація ідей на  міжнародному, національному та обласному рівнях. Пілотним регіоном в Україні була обрана Вінницька область.

Національним партнером в Україні є ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

Програма «Повернення до життя» для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України

Виконавці:

– Національна Асамблея осіб з інвалідністю України

– Національний комітет спорту осіб з інвалідністю України»

Підтримка:

– Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації

– Міністерство соціальної політики України

– Міністерство молоді та спорту України

Програма орієнтована на покращення психоемоційного стану цільової групи; формування психології оптимізму попри ураження, в т.ч. суттєві, здоров’я людини, її реальної готовності до інтеграції в «звичайне» оточення/життя; оволодіння навичками максимально самостійного життя незважаючи на отримані травми та порушення, але враховуючи їх.

Проект #THISABILITY | МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВСІХ

Інформаційна кампанія з підвищення толерантності щодо дітей з інвалідністю та сімей, що виховують таких дітей та промоція інклюзивних громад

Завдання: спонукати українців бути більш толерантними до дітей з інвалідністю, адже всі діти, незалежно від особливостей та навіть фізичних вад, мають рівні права бути невід’ємною частиною життя суспільства.

Виконавці: Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Фінансується Європейським Союзом та Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Сайт проекту #THISABILITY

Проект «РівноДоступність: жити гідно всупереч долі»

Виконавці: Посольство Швеції в Україні, Шведський інститут, Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Фотовиставка розповідає історії 18 чоловіків, жінок, дітей з Швеції та України, які, спираючись на право жити гідно, знайшли свій шлях у житті.

Фотовиставка вже побувала в 15 країнах світу. В Україні була доповнена українськими історіями людей з інвалідністю. В 2016 року презентована в Києві та Дніпрі.

Проект «Розвиток послуг раннього втручання в Україні»

Розвиток нормативно-правового та міжвідомчого фундаменту системи раннього втручання шляхом створення Платформи політичного діалогу  і  проведенні інформаційно-освітньої кампанії.

Виконавці: Національна Асамблея осіб з інвалідністю України за підтримки Дитячого Фонду ООН ( ЮНІСЕФ)

Завдання: розвивати раннє втручання в Україні.

Проект реалізовується в Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Запорізькій областях та на загальнонаціональному рівні.

Сайт проекту «Розвиток послуг раннього втручання в Україні»

Проект «Розширення можливостей для працевлаштування  внутрішньо переміщених осіб  з інвалідністю»

Фінансується Агентством ООН з питань біженців  (УВКБ ООН)

Терміни реалізації: листопад – грудень 2016 року.

Географія проекту: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Миколаївська, Одеська, Херсонська області та м. Київ.

Благодійна програма «РЯТУЙМО РАЗОМ»

Терміни реалізації: початок в 2014 р – і по теперішній час.

Місія:

Сприяння процесам відновлення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їх сімей

Проект спрямовано на надання кваліфікованої безоплатної адресної допомоги  переміщеним із зони АТО особам з інвалідністю та членам їх сімей шляхом  налагодження співробітництва з державними структурами та громадськими організаціями.

Підтримка:

– УВКБ ООН

– Агенство США з міжнародного розвитку

– Посольство Франції в Україні

– Фонд «Східна Європа»

Сайт Благодійної програми «РЯТУЙМО РАЗОМ»

ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

За звітний період проведено:

конференцій, конгресів, нарад, круглих столів
семінарів та тренінгів
прес-конференцій

Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжила здійснення 8 довгострокових програм, а саме:

– Програма «Участь НАІУ у формуванні та реалізації державної політики у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю».

– Програма «Створення в Україні безперешкодного доступу людей з інвалідністю до об’єктів житлового та громадського призначення».

– Програма «Проведення просвітницької діяльності для керівників та спеціалістів громадських організацій людей з інвалідністю «Школа лідерства НАІУ».

– Програма «Сприяння розвитку громадського руху молоді з інвалідністю в Україні».

– Програма «Через освіту до соціальної інтеграції».

– Програма «Інформаційне забезпечення діяльності громадських організацій людей з інвалідністю».

– Програма «Сприяння розвитку громадського руху жінок з інвалідністю та батьків, які виховують дітей з інвалідністю ».

– Благодійна програма «Рятуймо разом!» для людей з інвалідністю та членів їх родин, вимушених переселенців із зони АТО.

конкурсів, виставок, акцій, флеш-мобів
майстер-класи
таборів
аудитів

Січень

28 січня 2016 року – Навчальний семінар-тренінг «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю. Напрацювання рекомендацій і стратегій з метою покращення доступу громадян з інвалідністю та маломобільних виборців до виборчого процесу»

28 січня 2016 року – Тренінг для роботодавців в рамках проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації»

31 січня – 14 лютого 2016 року – Табір активної реабілітації в рамках проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації»

Протягом січня – проведення дослідження в рамках проекту «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю» в Полтавській області.

Протягом року – діяльність в рамках Благодійної програми «Рятуймо разом!» для людей з інвалідністю та членів їх родин, вимушених переселенців із зони АТО.

Лютий

26 лютого 2016 року – Тренінг для роботодавців в рамках проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації»

Протягом лютого продовжено проведення дослідження в рамках проекту «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю» в Полтавській області.

Березень

11 – 12 березня 2016 року – Участь дітей з інвалідністю у форумі інноваційних технологій InnoTech Ukraine 2016 

17 – 23 березня 2016 року – Участь людей з інвалідністю у 38-му Ukrainian Fashion Week

18 березня 2016 року – Конференція «Вибори та права людей з інвалідністю»

23 березня 2016 року – Прес-конференція щодо підбиття підсумків проекту «Інклюзивні рішення для рівноправного та відповідального суспільства» в Україні

23 – 25 березня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

28 березня 2016 року – Участь дітей з інвалідністю в підготовці та проведенні товариського матчу національних збірних з футболу України та Уельсу

31 березня – 14 квітня 2016 року – Табір активної реабілітації для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців сектора безпеки і оборони України

Протягом березня 2016 року – Проект-дослідження  «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю»

Квітень

07 квітня 2016 року – Тренінг для роботодавців з питань зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю в рамках проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації»

07 квітня 2016 року – Участь НАІУ у заході мотиваційного оратора Ніка Вуйчича із програмою «Життя без меж»

11 – 13 квітня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

14 квітня 2016 року – Тренінг для працівників автостанцій «Способи переміщення, допомоги та супроводу маломобільних пасажирів на транспорті»

20 квітня 2016 року – Прес-конференція «Будинок зв’язку – доступний для всіх». Презентація результатів впровадження концепції універсального дизайну для безперешкодного доступу до Головпоштамту для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення

26 квітня 2016 року – Семінар «Створення доступного архітектурного середовища для маломобільних груп населення»

Травень

11 травня 2016 року – Спільна нарада–аудит ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та ПАТ «Українська залізниця», регіональної філії «Південно-Західна залізниця», вокзалу станції Київ-Пасажирський.

16 – 18 травня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

17 травня 2016 року – Тренінг для роботодавців з питань зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю

24 травня 2016 року – Форум «Політика рівності на робочому місці»

28 травня – 11 червня 2016 року – Табір активної реабілітації для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців сектора безпеки і оборони України

30 травня – 01 червня 2016 року – Тренінг керівників сфери охорони здоров’я «Впровадження політики по удосконаленню доступу жінок з інвалідністю до послуг з планування сім’ї і репродуктивного здоров’я»

Протягом травня 2016 – call-центр для осіб з інвалідністю, що постраждали внаслідок проведення АТО

Червень

01 – 03 червня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

02 – 03 червня 2016 року – Тренінг для медичних працівників Львівської області «Надання послуг з планування сім’ї і репродуктивного здоров’я жінкам з інвалідністю»

04 червня 2016 року – Благодійний інклюзивний фестиваль «Без обмежень»

09 червня 2016 року – Прес-конференція «Реалізація Програми НАТО з питань активної реабілітації учасників АТО «Повернення до життя» 

10 червня 2016 року – Тренінг для працівників автостанцій «Способи переміщення, допомоги та супроводу маломобільних пасажирів на транспорті»

15  – 17 червня 2016 року – Конференція «Інтеграція стомованих хворих у суспільство. Проблемні питання та шляхи їх вирішення»

23 червня 2016 року – Підсумкова конференція діяльності програми «Здоров’я жінок України»

23 – 25 червня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

25 – 29 червня 2016 року – Інформаційний семінар для ВПО з інвалідністю та членів їх сімей «Захист прав та представлення інтересів вимушених переселенців з інвалідністю із зони АТО»

27 – 29 червня 2016 року – Навчально-інформаційний тренінг «Стратегічне планування діяльності ГОІ. Підвищення спроможності та забезпечення життєздатності»

Протягом червня 2016 року – call-центр для осіб з інвалідністю, що постраждали внаслідок проведення АТО.

Протягом червня 2016 року – Благодійна програма «Рятуймо разом!» для людей з інвалідністю та членів їх родин, вимушених переселенців із зони АТО

Протягом червня 2016 року – Благодійний проект «Читати на рівних»

Липень

12 – 14 липня 2016 року – Семінар-тренінг «Сходинки до самостійності» з проблем забезпечення права дітей з важкими порушеннями зору на отримання якісної інформації в доступній для них формі

12 – 14 липня 2016 року – Навчально-інформаційний тренінг «Основи фінансового планування. Фандрайзинг. Можливості забезпечення стабільної діяльності ГОІ»

14 – 19 липня 2016 року – Тренінг з обслуговування маломобільних груп населення та консультативні заходи з облаштування пляжних зон для потреб МГН

18 – 19 липня 2016 року – Нарада учасників АТО, що отримали інвалідність в результаті поранень під час військових дій на Сході України

19 – 23 липня 2016 року – Навчальний семінар «Організація рекреаційно-реабілітаційних програм  для осіб з інвалідністю в природних  умовах» 

21 липня 2016 року – Аудит доступності Київської міської державної адміністрації для людей з інвалідністю

26 – 27 липня 2016 року – Регіональний семінар «Взаємодія органів місцевого самоврядування і громадських організацій в наданні соціально-медичних послуг рамках виконання Україною Національного плану дій з реалізації Конвенції ООН про права людей з інвалідністю»

26 – 29 липня 2016 року – Всеукраїнський семінар «Підвищення спроможності батьківських об’єднань у представленні інтересів дітей та молоді з інвалідністю»

27 липня – 07 серпня 2016 року – Табір активної реабілітації для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців сектора безпеки і оборони України

Протягом липня 2016 року – call-центр для осіб з інвалідністю, що постраждали внаслідок проведення АТО

Серпень

08 – 09 серпня 2016 року – Нарада учасників АТО, що отримали інвалідність в результаті поранень під час військових дій на Сході України

14 – 27 серпня 2016 року – Табір активної реабілітації для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців сектора безпеки і оборони України

25 – 27 серпня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

26 – 30 серпня 2016 року – Всеукраїнська нарада/збори представників ГОІ – членів місцевих комітетів доступності

27 серпня 2016 року – Урочиста церемонія проводів Національної паралімпійської збірної команди України на XV літні Паралімпійські ігри

30 серпня – 01 вересня 2016 року – Обласний семінар-тренінг «Школа самостійного життя» 

Протягом серпня 2016 року – Захід на виконання ст. 11 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю (call-центр для осіб з інвалідністю, що постраждали внаслідок проведення АТО)

Вересень

07 – 20 вересня 2016 року – Табір активної реабілітації для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців сектора безпеки і оборони України

08 –11 вересня 2016 року – Навчально-практичний семінар «Орієнтування в просторі та скандинавська ходьба як засоби соціалізації та інтеграції осіб з інвалідністю по зору в сучасне суспільство»

15 – 16 вересня 2016 року – Круглий стіл «РівноДоступність: шведсько-український досвід з включення людей з інвалідністю в різні сфери життєдіяльності»

16 вересня 2016 року – Майстер-класси з жестової мови та виготовлення авторської ляльки.

15 вересня – 30 жовтня 2016 року – Міжнародна фотовиставка «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі»

22 – 24 вересня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

26 вересня 2016 року – Всеукраїнська нарада/круглий стіл «Представлення проекту рекомендацій до Комітету ООН з прав людей з інвалідністю щодо виконання 24 статті КПОІ»

26 – 30 вересня 2016 року – Тренінг з підбору колясок для осіб з інвалідністю

27 – 29 вересня 2016 року – Навчально-методичний семінар «Створення міста рівних можливостей: залучення людей з інвалідністю до процесів розвитку громади в умовах реформ»

29 вересня – 2 жовтня 2016 року – Всеукраїнський навчально-практичний семінар з питань запровадження інклюзивних програм для дітей та молоді з інтелектуальною недостатністю 

30 вересня 2016 року – Тренінг для роботодавців з питань зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю

Протягом вересня 2016 року – Захід на виконання ст. 11 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю (call-центр для осіб з інвалідністю, що постраждали внаслідок проведення АТО)

Протягом вересня 2016 року – Благодійна програма «Рятуймо разом!» для людей з інвалідністю та членів їх родин, вимушених переселенців із зони АТО

Протягом вересня 2016 року – Благодійний проект «Читати на рівних».

Жовтень

07 – 21 жовтня 2016 року – Табір активної реабілітації для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців сектора безпеки і оборони України

12 жовтня 2016 року – участь у Парламентських слуханнях: «Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист»

12 жовтня 2016 року – Тренінг з підготовки модераторів фокус-груп (в рамках міжнародного проекту «Розвиток послуг раннього втручання в Україні»)

17 – 19 жовтня 2016 року – Творчий захід з питань соціально-психологічної реабілітації осіб з інвалідністю

20 жовтня 2016 року – участь у Парламентських слуханнях «Державні гарантії соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їхніх родин: стан і перспективи»

20 – 22 жовтня 2016 року – Всеукраїнський форум «Здоров’я жінки та його небезпека» та ХV щорічний марш життя та надії «Всім світом проти раку»

20 – 22 жовтня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»

27 – 30 жовтня 2016 року – Всеукраїнська конференція «Створення центрів соціально-правової підтримки осіб з інвалідністю – запорука виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» 

31 жовтня 2016 року – Науково-практична конференція «Інклюзія в системі міста Києва: кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху»

31 жовтня – 4 листопада 2016 року – Всеукраїнський навчальний семінар-тренінг «Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністю»

Листопад

04 листопада 2016 року – Семінар «Створення та діяльність підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю в Україні

08 – 10 листопада 2016 року – Регіональний семінар «Сприяння реалізації права жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток».

09 листопада 2016 року – тренінг «Сучасні тенденції у сфері працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю».

10 – 11 листопада 2016 року – Круглий стіл «РівноДоступність: шведсько-український досвід з включення людей з інвалідністю в різні сфери життєдіяльності».

15 – 28 листопада 2016 року – табір активної реабілітації для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців сектора безпеки і оборони України

17 – 19 листопада 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти».

22 – 24 листопада 2016 року – Конференція «Система надання послуг дітям та дорослим з інвалідністю в період реформ в Україні».

24 – 26 листопада 2016 року – Навчально-інформаційний тренінг «Основи фінансового планування. Фандрайзинг. Можливості забезпечення стабільної діяльності ГОІ».

29 листопада – 12 грудня 2016 року – Табір активної реабілітації для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України

30 листопада – 01 грудня 2016 року – збори керівників та лідерів ГОІ – членів та партнерів НАІУ «Генеральна Асамблея».

Грудень

01 грудня 2016 року – Всеукраїнська нарада/круглий стіл «Представлення проекту Державної доповіді «Доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю».

01 – 03 грудня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти».

03 грудня 2016 року – Акція «Дитинство без меж!».

06 грудня 2016 року – Всеукраїнський форум підприємств громадських організацій людей з інвалідністю.

07 грудня 2016 року – Круглий стіл «Доступність виборчого процесу для осіб з інвалідністю».

09 грудня 2016 року – Тренінг для роботодавців з питань зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю.

09 – 11 грудня 2016 року – Навчально-реабілітаційний семінар-тренінг для людей з інвалідністю «Школа самостійного життя» для людей з травмами хребта та спинного мозку.

12-16 грудня 2016 року – Семінар для представників ГОІ жінок хворих на РМЗ «Надання підтримки жінкам хворим на РМЗ: перший контакт, супровід, об’єднання зусиль».

14 – 16 грудня 2016 року – Стратегічне засідання Національної платформи «Батьки за раннє втручання в Україні».

14 – 16 грудня 2016 року – Бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти».

16 грудня 2016 року – Тренінг для роботодавців з питань зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю.

Протягом року

Впродовж року була продовжена робота щодо адміністрування інформаційних ресурсів НАІУ: офіційного Інтернет-порталу НАІУ, Інтернет-порталу «Безбар’єрна Україна», сайту газети «Без Бар’єрів», сайту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні», сайту проекту «Рятуймо разом!», Інтернет-порталу «Універсальний дизайн». Зокрема, здійснено постійне адміністрування веб-ресурсів організації, модерування коментарів, спілкування з відвідувачами сайтів. Велась постійна робота з текстами: видалення застарілої інформації, збір, обробка та внесення актуальної інформації до веб-ресурсів. За поточний місяць Веб-портали організації відвідали 294 тис. користувачів.

Протягом звітного періоду НАІУ продовжила підтримку порталу «Безбар’єрна Україна» (www.netbaryerov.org.ua), який є єдиним інформаційним спеціалізованим ресурсом в Україні з питань архітектурної та транспортної доступності для маломобільних груп населення. Кожний бажаючий має змогу ознайомитись з законодавчо-нормативними актами, національним та міжнародним досвідом, побачити реальну картину «доступності» по кожному регіону України, надіслати свої коментарі та стати активним учасником процесу створення України «без бар’єрів». За звітній період портал відвідало 86 тис. користувачів.

Протягом звітного періоду на Інтернет-порталі НАІУ (www.naiu.org.ua) побувало понад 195 тис. користувачів. Сьогодні на сайті розміщено інформацію про діяльність НАІУ, останні новини громадського руху осіб з інвалідністю в Україні, повну базу нормативно-правових документів щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, прийнятих та тих що знаходяться на стадії розробки, інформацію про події у світі, конференції, виставки, форуми та інші заходи, а також про спеціалізовані видання, що видає та розповсюджує НАІУ. Інформація на сайті НАІУ оновлювалась фахівцями Секретаріату щодня.

Протягом звітного періоду НАІУ продовжила підтримку порталу Інтернет–порталу «Універсальний дизайн» (www.ud.org.ua), який створено в рамках Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, Програми розвитку ООН та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Загальна кількість користувачів за звітній період склала 14 тис. осіб.

Протягом 2016 року підготовлено та надруковано наступні видання: «Звіт за результатами аудиту виборчих дільниць Полтавської області щодо їх доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення» та «Порадник для громадських організацій щодо можливих шляхів втілення рекомендацій Комітету ООН з прав людей з інвалідністю».

Тиражовано спеціалізовану літературу від НАІУ на електронних носіях.

Підготовлено до друку  та видано 24 номери газети «Без Бар’єрів».

Щоденно велась робота по розповсюдженню інформаційних новин офіційного Інтернет-порталу НАІУ, Інтернет-порталу «Безбар’єрна Україна», сайту «Школа лідерства НАІУ», сайту газети «Без Бар’єрів», сайту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні», інтернет-сторінки проекту «Рятуймо разом!», сайту «Універсальний дизайн» через Соціальні мережі Facebook, Вконтакте та відеохостинг YouTube. Охоплення публікацій в соціальних мережах складає 9457 статей та понад 215 тис. користувачів.

Фінансовий звіт за 2016 рік

ОСНОВНІ СТАТТІ ДОХОДІВ

 Залишок коштів на початок 2016 року,
грн.
Затверджено планом використання, відповідно до Бюджетного Кодексу,
грн.
Надійшло коштів,
грн.
Всього,
грн.
Державний бюджет-4 700 000,004 698 435,094 698 435,09
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності--35 871,8035 871,80
Благодійні кошти, з них:466 379,03-13 812 869,7314 279 248,76
- від Фонду “Відродження”1,18--1,18
- по проекту “Читати на рівних”81 131,71-1 887,7783019,48
- по проекту “Рятуймо разом!”18 109,49-24,7918134,28
- від Посольства Франції в Україні12 036,78-138 888,89150925,67
- по проекту Фонду Східна Європа5 746,16-17 175,0022921,16
- по проекту Британської Ради-47 760,02-91 228,4343468,41
- по проекту IFES9 743,24-791 993,72801736,96
- по проекту UCPW357 523,50-7 583 602,767941126,26
- по проекту SOFT Tullip0-1 130 819,331130819,33
- по проекту NATO0-1 210 800,851210800,85
- по проекту Health Prom0-917 342,45917342,45
- по проекту ЮНІСЕФ0-1 207 917,581207917,58
- по проекту УВКБ ООН0-673 700,00673700,00
- інші29 846,99-47 488,1677335,15
РАЗОМ:466 379,0318 547 176,6219 013 555,65

ОСНОВНІ СТАТТІ ВИТРАТ

Статті витратВитрати всього,
грн.
За рахунок державного бюджету,
грн.
За рахунок благодійних коштів,
грн.
Адміністративні витрати:
оренда офісу, комунальні витрати, страхування приміщення, поштові витрати, послуги банку, послуги зв’язку, доступ до мережі Інтернет, поточний ремонт обладнання, користування та обслуговування web-сторінок, програм бухгалтерського обліку тощо
797 954,50530 123,77267 830,73
Дослідження і реалізація довгострокових програм НАІУ:
- проведення тренінгів, семінарів, круглих столів, конференцій; 2 810 601,901 996 632,57813 969,33
- аудити, моніторинги, дослідження;559 220,0080 000,00479 220,00
- виготовлення поліграфічної продукції, видання методичних посібників, інформаційних брошур, довідників тощо;92 580,00092 580,00
- видання методичної літератури на електронних та цифрових носіях;309 201,74194 096,64115 105,10
- видання Всеукраїнської газети “Без Бар’єрів”;144 000,00144 000,000
Проведення Інформаційної кампанії щодо розвитку послуг раннього втручання в Україні281 337,000281 337,00
Проведення таборів активної реабілітації для осіб з інвалідністю, що мають ураження хребта2 165 841,1202 165 841,12
Закупівля обладнання для таборів активної реабілітації314 357,100314 357,10
Навчання осіб з інвалідністю, що мають статус ВПО або учасника АТО з інвалідністю809 276,930809 276,93
Закупівля обладнання для відкриття власної справи ВПО з інвалідністю, учасників АТО1 033 836,2601 033 836,26
Надання нецільової благодійної допомоги особам з інвалідністю16 500,00016 500,00
Придбання та доставка продуктів, ліків, засобів гігієни тощо для ВПО з інвалідністю та членів їх родин21 232,09021 232,09
Надання субгранту Асоціації молодих осіб з інвалідністю «АМІ-Схід»125 500,000125 500,00
Придбання предметів постачання, матеріалів і обладнання довгострокового використання119 791,4575 075 2144 716,24
Витрати на відрядження працівників132 746,3033 506,9399 239,37
Оплата праці4 560 487,771 215 908,433 344 579,34
Оплата праці регіональних представників195 750,00195 750,000
Оплата праці залучених фахівців за цивільно-правовими угодами778 845,608 062,10770 783,50
Нарахування на фонд оплати праці1 034 493,19225 279,44809 213,75
Оплата залученим ФОП фахівцям за договорами206 412,000206 412,00
Робота консультантів/ експертів179 720,500179 720,50
Оплата послуг перекладачів36 185,00036 185,00
Виплата лікарняних35 871,80035 871,80
РАЗОМ:16 761 742,254 698 435,0912 063 307,16
Залишок на 01.01.2017  2 251 813,40

 

* Таблиця фінансового звіту не доступна на мобільних пристроях, перейдіть в повну версію з ПК.

Контактна інформація

Адреса

01030, м. Київ, вул. Рейтарська , 8/5А, к. 110

Телефон

(044) 279-61-82, (044) 279-61-74

E-maіl

office@naiu.org.ua

Зв'язатися з нами

    Ваше ім'я (обов'язково)

    Ваш email (обов'язково)

    Тема

    Ваше повідомлення

    Файли (за необхідністю)

    Файли (за необхідністю)

    Файли (за необхідністю)

    Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial