Звернення Уповноваженого Президента В. Сушкевича до Прем’єр-міністра України А. Яценюка щодо виконання законодавства по забезпеченню прав людей з інвалідністю під час використання коштів на дорожні роботи

Звернення Уповноваженого Президента В. Сушкевича до Прем’єр-міністра України А. Яценюка щодо виконання законодавства по забезпеченню прав людей з інвалідністю під час використання коштів на дорожні роботи
28 Березня 2016
Друкувати цю новину

Прем’єр-міністру України
А.П. ЯЦЕНЮКУ

Шановний Арсенію Петровичу!

У 2016 році на суцільні ремонти доріг піде більше 14 млрд гривень. Про це Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський повідомив 11 березня під час відкриття відремонтованої ділянки дороги Н-09 Львів — Івано-Франківськ. Її ремонт розпочався у 2015 році та фінансувався в рамках бюджетної програми «Розвиток автомобільних доріг української частини Карпатського єврорегіону».

Експеримент з карпатською програмою продемонстрував, що суцільний ремонт однієї дороги має значно більший ефект. Переважну більшість коштів, призначених для відновлення доріг, буде спрямовано саме на суцільні ремонти. Це дозволить країні поступово відійти від неефективної практики ямкових ремонтів. Джерелами фінансування будуть державний і місцеві бюджети, фонд регіонального розвитку, надходження від експерименту на митницях у декількох регіонах і кредитні ресурси. Планується, що за ці кошти буде відновлено суцільне покриття на більш ніж 1700 км автодоріг. Як повідомив Андрій Пивоварський, роботи почнуться по всій Україні з квітня.

Водночас Кабінет Міністрів України розпорядженням від 16 березня 2016 р. № 176-р затвердив розподіл видатків державного бюджету, передбачених за бюджетною програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування» на 2016 рік». У цьому році передбачені Держбюджетом кошти на розвиток дорожньої галузі будуть використані не лише на дрібний поточний ремонт та зимове утримання автомобільних доріг, а й на комплексні дорожні роботи.

Основні видатки за вказаним розпорядженням передбачається спрямувати на поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування – близько 3,5 млрд грн, а також на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування, які включають зимове утримання доріг, виконання заходів з безпеки дорожнього руху, ліквідацію деформацій дорожнього покриття тощо – 2,5 млрд гривень.

Особливу увагу в цьому році буде приділено якості виконаних дорожніх робіт. Згідно з ухваленим розпорядженням, Міністерству інфраструктури, Державному агентству автомобільних доріг, Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства доручено забезпечити введення протягом поточного року процедури здійснення контролю якості проведення ремонту автомобільних доріг загального користування шляхом запровадження правил технічного нагляду, приймання та фінансування зазначеного ремонту на умовах контрактів міжнародних федерацій інженерів-консультантів (РГОІС) або залучення міжнародних аудиторів. На здійснення контролю за станом автомобільних доріг та якістю дорожніх робіт відповідно до розпорядження буде направлено близько 20 млн гривень.

З урахуванням наведеного та з метою виконання українського законодавства, в тому числі положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та Указу Президента України від 3 грудня 2015 р. № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю» прошу доручити Міністерству інфраструктури, Державному агентству автомобільних доріг, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити:

  • здійснення дорожніх робіт відповідно до державних будівельних норм і нормативів з урахуванням потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, у тому числі забезпечивши виконання робіт з пониження бортового каменю на вулицях, дорогах (краю проїзної частини, укріпленої смуги узбіччя) у місцях перетину пішохідних шляхів (тротуарів) та з дорогами для проїзду автотранспортних засобів (до 2,5 сантиметра), встановлення бортового каменю на зупинках на рівні підлоги транспортного засобу загального користування, а також тактильних дорожніх покажчиків;
  • включення до форми дефектного акту на дороги окремого розділу (додатку) щодо наявності (необхідності забезпечення) на дорогах елементів, передбачених державними будівельними нормами і нормативами, для створення умов для безперешкодного користування людьми з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення;
  • включення до правил технічного нагляду, приймання та фінансування зазначеного ремонту на умовах контрактів міжнародних федерацій інженерів – консультантів (РГОІС) або залучення міжнародних аудиторів окремого розділу щодо перевірки дорожніх робіт на предмет дотримання потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
  • здійснення контролю за станом автомобільних доріг та якістю дорожніх робіт, у тому числі на предмет дотримання прав людей з інвалідністю.

Прошу надати інформацію щодо виконання законодавства по забезпеченню прав людей з інвалідністю під час використання коштів на дорожні роботи.

З повагою
Уповноважений
Президента України В.М.Сушкевич

  Категорія: