Збірник законодавчо-нормативних документів щодо діяльності молодіжних громадських організацій осіб з інвалідністю в Україні

by Olga Zhurbenko | 14 Лютого 2012 10:56

Дорогі друзі!

Статистика – та річ, яка відбиває ситуації, що укладаються навколо того, або іншого соціального факту. Статистика молодіжного травматизму або захворювань, що спричиняють за собою інвалідність – велика, як і ті проблеми, з якими зштовхуються, унаслідок цього, молоді люди. Комплекси, неможливість самореализации, дефіцит спілкування, проблеми освіти і працевлаштування, не знання своїх прав, страх перед майбутнім – це неодмінні супутники молодіжної інвалідності.
Але якщо, навіть, всі проблеми зводяться до купи, і здоров’я потребує постійної опіки, Молодість лише ворухне плечима: “Так, але я на те і Молодість, щоб вірити в майбутнє, щоб величезні проблеми, ставали маленькими, щоб вміти мріяти і тоді, коли потрібно журитися. Я завжди хочу радіти цьому життю, прагнути до своїх зірок, не зважаючи не на що!”
Здається, саме це можна прочитати в очах дівчат та юнаків, для кого, її величність – Доля не змогла подарувати міцне здоров’я.
Проблеми молодих осіб з інвалідністю – це суспільні проблеми, які, вже почали вирішуватися. Над цим працюють соціальні служби та управління соціального захисту всіх рівнів: проводяться фестивалі, тренінги, зустрічі, конкурси, і вже молода людина з фізичними вадами починає відчувати себе більше впевнено, ніж колись. Але, проходять свята і приходять буденні дні, які знову приносять сірість, одинокість і неможливість рухатися далі. Що робити для того, щоб частіше лунав телефонний дзвоник? Щоб можна було більше спілкуватися з друзями, отримати професійну допомогу психолога та юриста? Саме над цими питаннями працюють молодіжні організації осіб з інвалідністю. Та, що й казати, для професійної роботи потрібно постійно збагачувати свої знання, одержувати досвід інших подібних структур та допомогу спеціалістів різного плану. А ще вкрай необхідні – спільні програми, які зможуть об’єднати молодіжні організації осіб з інвалідністю України, бо саме від них залежить і доля окремої людини, і багатьох тисяч.
Саме для цього Всеукраїнське громадське соціально-політичне об’єднання “Національна Асамблея осіб з інвалідністю України” розпочало програму “Сприяння розвитку молодіжного руху осіб з інвалідністю України”.
В рамках програми ми сьогодні підготували цей збірник законодавчо-нормативних актів щодо діяльності молодіжних організацій осіб з інвалідністю. Сподіваємось, що ця інформація допоможе громадськими організаціям в подальшому розвитку руху молоді з обмеженими фізичними можливостями України.
Запрошуємо до участі в програмі всіх зацікавлених осіб та організацій.
З повагою,
Генеральний Секретар НАІУ Вікторія Журбенко
Координатор програми Тетяна Баранцова

“Закон України “Про молодіжні та дитячі громадські організації”

Закон України “Про Загальнодержавну програму підтримки молоді на 2004-2008 роки”

Закон України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”

Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” (Витяг)

Постанова Верховної Ради України “Про Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні “Формування здорового способу життя української молоді: стан, проблеми та перспективи”

Постанова Кабінету Міністерства України “Про затвердження Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг”

Постанова Кабінету Міністерства України “Про затвердження Типового положення про молодіжний центр праці”.

Збірник законодавчо-нормативних документів щодо діяльності молодіжних громадських організацій осіб з інвалідністю в Україні

Source URL: https://naiu.org.ua/zbirnik-zakonodavcho-normativnikh-dokumentiv-shchodo-diyalnosti-molodizhnikh-gromadskikh-organizatsij-invalidiv-v-ukrajini/