Засіб для розрідження крові «Сінкумар» зник з аптечних мереж на невизначений термін

Засіб для розрідження крові «Сінкумар» зник з аптечних мереж на невизначений термін
27 Березня 2014
Друкувати цю новину

Засіб для розрідження крові «Сінкумар» зник з аптечних мереж на невизначений термін

До нас звернувся читач — інвалід ІІ групи Олександр. Чоловік розповів, що йому потрібен медичний препарат «Сінкумар» для розрідження крові, який останнім часом зник з аптечних мереж. За словами Олександра, у нього ще залишився невеликий запас необхідного препарату, але за рекомендацією свого лікаря, він вже готується переходити на інший, менш придатний йому препарат.

Ми також вирішили пошукати «Сінкумар» в аптеках міста. Та у чотирьох відвіданих нами аптечних мережах його не виявилося. Аптекарі пояснили, що «Сінкумар» зараз знаходиться на перереєстрації, і на цей період до України його не ввозять. Аналогів цьому препарату немає, але хворі часто використовують інший препарат — «Варфарін». В останнього інша діюча речовина.

На «Варфарін» доведеться переходити і нашому читачу Олександру. З його слів, перехід на цей препарат потребуватиме часу, досить складного процесу підбору дози та адаптації організму.

Довідково: Згідно з нормативно-директивного документу МОЗ України, «Сінкумар» — препарат угорського виробництва, належить до фармакологічної групи антикоагулянтів. Випускається у таблетках, діюча речовина — аценокумарол. Кожна таблетка містить 2 мг діючої речовини. Показання до застосування — тривале зниження згортання крові при профілактиці та лікуванні тромбозів, тромбофлебітів, тромбоемболічних ускладнень при інфаркті міокарда, ішемічних інсультів, емболічних уражень різних органів.

Варфарин випускається у Великобританії, форма випуску — таблетки різного об’єму з однойменною діючою речовиною. Він також належить до фармакологічної групи антикоагулянтів, застосовується для лікування та профілактики тромбозів глибоких і проксимальних венозних судин нижніх кінцівок, тромбозу мозкових судин, тромбоемболії легеневої артерії, уродженої тромбофілії; для профілактики утворення згустків.

Богдан АНДРЄЄВ,
«Полтавщина» 

  Категорія: