Запорізькі особи з інвалідністю заявляють про корупційний переділ гемодіалізного ринку

by Olga Zhurbenko | 13 Квітня 2016 10:49

За словами активістів, заміна обладнання для гемодіалізу може бути смертельно небезпечною

Запорізькі особи з інвалідністю заявляють про корупційний переділ гемодіалізного ринку

Мешканці Запоріжжя, які потребують лікування гемодіалізом, можуть стати заручниками корупційних схем. Про це заявляють представники громадських організацій осіб з інвалідністю діалізу та трансплантації “Шляхи до життя” i “Надія на життя”. Минулого тижні вони влаштували прес-конференцію на цю тему, а вчора, 11 квітня – пікетували будівлі облдержадміністрації та мерії, передає Depo.Запоріжжя[1].

Як розповіли активісти, причиною їхнього невдоволення стали наміри влади замінити обладнання, яке використвовується для гемодіалізу. Замість продукції компанії Fresenius, яку використовували багато років та яка не викликала нарікань у пацієнтів, у місті хочуть впровадити обладнання B.Braun від компанії “Медікал Груп”, а у області – обладнання Nipro від фірми “Гамбрамед”. У п’ятій міській лікарні та центрі екстренної медицини такі заміни вже робляться.

Ключова проблема, переконують лідери згаданих громадських організацій Дмитро Глушко та Сергій Макаренко, полягає у використанні “Гамбрамедом” та “Медікал Груп” витратних матеріалів сумнівної якості, які роблять у країнах третього світу. Наслідки для пацієнтів можуть бути найважчими, включно з летальними.

До того ж потенційно небезпечні витратні матеріали обійдуться бюджету дорожче, ніж надійні комплекти від Fresenius – 1200 та 1156 гривень відповідно. Тому єдині, хто може бути зацікавлений у прийнятті таких рішень (окрім конкуруючих фірм) – корумповані чиновники.

“У попередні роки в нашому регіоні мало хто цікавився діалізом, – розповів Дмитро Глушко під час прес-конференції в інформагентстві “Вести-информ”, – осільки фінансування йшло з обласного бюджету, і компаніям це було нецікаво. Зараз фінансування здійснюється з держбюджету. І якщо у кінці минулого року на діаліз виділялося 28 мільйонів гривень, то спочатку 2016 року з держбюджету надходять вже 75 мільйонів гривень. Ось цей пиріг, власне, і цікавий компаніям-постачальникам”.

Запорізькі інваліди діалізу не одинокі у своїй проблемі – подібні речі відбуваються і в інших регіонах. Наприклад, львів’янам знадобився рік, аби вибороти заміну обладнання “Медікал Груп” на Fresenius.

Після завершення пікету Дмитро Глушко заявив, що певні результати вже є: принаймні обласна влада почула протестувальників і готова до діалогу. Про результати цього діалогу ми повідомимо найближчим часом.

Запорізькі інваліди заявляють про корупційний переділ гемодіалізного ринку

Пікетування запорізької мерії

Запорізькі інваліди заявляють про корупційний переділ гемодіалізного ринку

Активісти показали приклад наслідків невиправності обладнання від “Медікал Груп”

Фото надав Дмитро Глушко.

Endnotes:
  1. Depo.Запоріжжя: http://zp.depo.ua/ukr/zp/zaporizki-invalidi-zayavlyayut-pro-koruptsiyniy-peredil-12042016101500

Source URL: https://naiu.org.ua/zaporizki-osoby-z-invalidnistyu-zayavlyayut-pro-koruptsijnyj-peredil-gemodializnogo-rynku/