Запорізькі медики шукають шляхи боротьби з серцево-судинними захворюваннями

24 Листопада 2014 Друкувати цю новину

Питанням удосконалення кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню України був присвячений семінар-нарада, який відбувся у виставковому центрі «Козак-Палац» у рамках другої спеціалізованої виставки «Здоров’я для всіх».

foto

В обговоренні актуальної теми взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Мотовиця, науковці Запорізького державного медичного університету, провідні фахівці лікувально-профілактичних закладів області.

Відкриваючи захід, начальник Департаменту охорони здоров'я ОДА Наталія Мотовиця наголосила на необхідності вдосконалення медичної допомоги, якої потребують пацієнти з серцево-судинними захворюваннями. За словами посадовця, це викликано тим, що на сьогодні за статистичними даними серцево-судинні захворювання посідають перше місце серед причин смертності та інвалідизації українців, тому головною метою заходу є пошук шляхів зниження цих показників, вирішення питань надання більш ефективної допомоги хворим.

Багато років Міністерством охорони здоров’я України приділяється велика увага розвитку кардіологічної служби.  Наразі триває робота щодо формування концепції вдосконалення цієї сфери на період до 2025 року.

- На рівні амбулаторної допомоги важливою є робота сімейних лікарів, потрібно налагодити роботу з контролю артеріального тиску. Ми маємо вибудувати нашу діяльність таким чином, щоб пацієнт розумів важливість лікування та профілактики своєї хвороби. На рівні швидкої допомоги першочерговим є вчасне надання кваліфікованої допомоги під час екстрених випадків, які вже сталися, - зазначила посадовець.

Наталія Мотовиця також наголосила на необхідності створення в області мережі потужних стаціонарних центрів з надання фахової кардіологічної допомоги, до яких усі пацієнти з серцево-судинними захворюваннями матимуть однаковий доступ.

Учасники наради розглянули проблеми та можливості сучасної кардіології та кардіохірургії, порушили питання важливості ранньої діагностики та профілактики серцево-судинних захворювань, необхідності постійного підвищення  кваліфікації сімейних лікарів.

Запорізька ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук