Заключна конференція в рамках проекту ПРООН

by Віталій | 4 Квітня 2012 15:19

конференція22 березня в Луганському обласному будинку творчої інтелігенції «Світлиця» відбулася заключна конференція за результатами проекту «Створення комплексної системи впровадження інклюзивного навчання для викладачів середніх та вищих навчальних закладів, згідно Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю».

В заході прийняли участь педагоги вищих навчальних закладів, середніх шкіл, громадських організацій осіб з інвалідністю, соціальні партнери, які опікуються проблематикою освіти осіб з інвалідністю, волонтери, ЗМІ, представники влади.

Було висвітлено проблематику реалізованих напрямків:

Під час конференції відбулися:

Під час заходу було презентовано інформаційно-методичне видання «Через інклюзію до суспільства», авторами яких стали освітяни ВНЗ Луганської області та фахівці громадських організацій.

Студенти та молодь з інвалідністю, які інтегруються у учнівські колективи, зросли з результатами проекту – на конференції вони виступали, як модератори, спираючись на право, на свій досвід, використовуючи, професійні речення. Це дуже вразило присутніх та надихнуло молодь – представників ГОІ, які лише тільки на шляху отримання освіти. Доповіді були дуже емоційними, натхненими, без зайвого офіціозу.

Важливо, що на конференції були присутні діти – 10 – 13 років, які дуже уважно слухали доповіді, задавали питання, зверталися до освітян. Було зрозумілим, що діти мають складати план свого навчання уже у підлітковому віці, навіть, в 10 років, вони за словами 10 річної дівчинки мають стимул рухатися до школи, отже там багато ще проблем. В свою чергу освітяни відмітили, що вони побачили не готових до навчання підлітків 17-18 років, а «глазасту» малечу, яка затамувавши подих слухала їх наукові речі. Це дуже обнадіює, отже зрозуміло, що потрібно працювати з цими дітьми, які через 5-7 років стануть студентами, але вже підготовленими, досвідченими, готовими до екзаменів, до роботи, конкуренції.

Даний захід відбувся в рамках програми «Створення комплексної системи впровадження інклюзивного навчання для викладачів середніх та вищих навчальних закладів, згідно Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» - проект «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Партнери на Всеукраїнському рівні: Національна Асамблея осіб з інвалідністю України.

За підтримки: Управління молоді та спорту ЛОГА, Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, Управління соціального захисту населення ЛОГА, Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Тетяна Баранцова,
Голова ЛОМГО «АМІ-Схід»,
Представник НАІУ в Луганському регіоні,
Керівник проекту

+ Фото

Source URL: http://naiu.org.ua/zaklyuchna-konferentsiya-v-ramkakh-proektu-proon/