Заклади та установи Кременчука хочуть зробити комфортними для відвідувань людей з різними порушеннями здоров’я

Заклади та установи Кременчука хочуть зробити комфортними для відвідувань людей з різними порушеннями здоров’я
19 Червня 2018
Друкувати цю новину

Заклади та установи Кременчука хочуть зробити комфортними для відвідувань людей з різними порушеннями здоров’яСтруктурні підрозділи виконкому міської ради проведуть моніторингове обстеження підпорядкованих їм закладів на предмет створення в них безперешкодного середовища для людей з інвалідністю.

На засіданні комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об`єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, що було проведене під головуванням заступника міського голови Дмитра Кравченка, були предметно розглянуті проблеми, що необхідно вирішити в плані створення належних умов для відвідування закладів існуючої соціальної та транспортної сфер людьми з інвалідністю. Головне, на чому зупинилися, це на  наявності пандусів, а також на їх відповідності вимогам ДБН і  зручності в користуванні такою категорією населення.

За статистичними даними, за період ведення військових дій на сході країни кількість людей із обмеженими фізичними можливостями в країні зросла майже на 12%. У зв’язку з цим потреба в облаштуванні засобами допоміжного руху об’єктів соціальної інфраструктури є нагальною, бо доступ до них має бути доступним для всіх громадян без виключення.

Заступник міського голови Дмитро Кравченко підкреслив, що будинки, зведені в 60-80 роках ХХ століття, суттєво відрізняються від новобудов, а й відповідно допоміжні засоби руху в них мають відрізнятися за своєю структурою та побудовою. Він зазначив, що навіть у старобудові також мають бути передбачені умови «розумного» пристосування з облаштуванням засобами допоміжного руху. Разом із цим він звернув увагу, що під час будівництва пандусів власникам об’єктів не треба оформляти документи на землю. Їм варто звернутися в орган місцевого самоврядування за  отриманням технічних умов.

У свою чергу керівник управління архітектурно-будівельного контролю виконкому міської ради Олена Лазорєва наголосила, що створення безперешкодного життєвого середовища в об’єктах нового будівництва є вимогою чинного законодавства України. Зокрема, штраф за невиконання таких норм на головного інженера проєкту накладається в вигляді  2 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на проєктну організацію – розміром 90 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Олена Лазорєва відмітила, що управління архітектурно-будівельного контролю у рамках своїх повноважень здійснює посилений контроль безпосередньо за самим ходом будівництва.

Окрім забезпечення об’єктів соціальної сфери міста засобами допоміжного руху обговорили питання щодо виділення місць на парковках для транспортних засобів людей із інвалідністю. Згідно з вимогами закону вони мають складати 10% від загальної кількості паркомісць на автостоянках тощо.

За підсумками роботи комітету керівники структурних підрозділів виконкому міської ради повинні будуть провести моніторингове обстеження підпорядкованих їм закладів на предмет створення в них безперешкодного середовища для людей з інвалідністю. Підготувати пропозиції щодо покращення стану доступності в установах соціальної сфери міста. В разі необхідності залучити до цієї роботи представників громадських організацій громадських активістів із числа людей з інвалідністю. Саме над реалізацією цих пропозицій працюватимуть на наступному засіданні комітету «доступності», що має відбутися на початку серпня місяця.

Вісник Кременчука

  Категорія: