Закарпатські чиновники обманювали осіб з інвалідністю

9 Жовтня 2013 Друкувати цю новину

На Закарпатті чиновники обманювали осіб з інвалідністю. Прокурорська перевірка виявила - у Тячівському районі люди з обмеженими можливостями не могли отримати субсидії та путівки на лікування, натомість їх призначали тим, хто не мав на це права. Посадовці не лишилися безкарними - подробиці у нашому матеріалі.

Олександр Андрійцьо у дві тисячі шостому році - після ДТП - став інвалідом другої групи. Чоловік ледве ходить, і тричі на рік лікується стаціонарно. Медики щоразу направляють його до санаторію. Та гарантовану законом путівку управління соцзахисту за сім років не дало жодного разу.

Олександр Андрійцьо, інвалід, мешканець м. Тячів:

- Багато разів усно звертався, також надавав письмові звернення, але навіть відповідь мені ніякі на письмові мої звернення не надавали.

Чоловік поскаржився до прокуратури. Там з'ясували: путівки працівники управління соцзахисту видавали на свій розсуд. А тим, кому вони не дісталися - не платили компенсацій.

Владислав Братюк, прокурор Тячівського району:

- Жодної черговості не дотримувалося, люди, які тривалий час перебували у черзі, не оздоровлювалися. Натомість були виявлені випадки, незрозуміло для нас, видача путівок одразу після звернення.

Начальник відділу, який розпоряджається путівками, виправдовується: управлінню щороку вистачає грошей лише на тридцять путівок, а в черзі 200 прохачів. До того ж, каже, і самі інваліди досить вередливі.

Юрій Сомяш, начальник відділу управління парці та соцзахисту населення Тячівської РДА:

- Путівки надаються у санаторії, які находяться досить далеко - в Полтавську, Дніпропетровську, і багато осіб з інвалідністю. Коли ти йому дзвониш, пропонуєш путівку, він каже, що туди не можу поїхати.

Та перевірка засвідчила: працівники позбавляли неповносправних не лише путівок, а й субсидій. Для їх отримання вони вимагали купу документів, яких немає у переліку обов'язкових.

Владислав Братюк, прокурор Тячівського району:

- Дозвіл з БТІ, що далі слугувало підставою для відмови, вимагали копію трудової книжки. Заява розглядалася понад 3 місяці, що є неприпустимо.

Натомість, субсидії призначали людям, які взагалі не мали на них права, кажуть у прокуратурі. Дії посадовців визнали незаконними. Шестеро співробітників - отримали догани. Директора одного з райуправлінь - звільнили. А для Олександра Андрійця - раптом знайшлася омріяна путівка. І долати кількасот кілометрів до санаторію - не доведеться. Оздоровитися чоловікові запропонували у Виноградові - за дві години їзди від домівки.

Сергій Ружицький, Марина Коваль, Юрій Ковальов, Новини, телеканал "Інтер".

Подробности-ТВ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук