За підтримки Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю у Києві відбувся Х-й щорічний Марш життя та надії “Всім світом проти раку”

За підтримки Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю у Києві відбувся Х-й щорічний Марш життя та надії “Всім світом проти раку”
28 Жовтня 2013
Друкувати цю новину

Х-й щорічний Марш життя та надії "Всім світом проти раку"

Захід організовано Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України спільно з ВГООІ “Разом проти раку” за участі КМГО “Амазонки” та численних організацій зі всіх регіонів України, за підтримки Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю, Міністерства соціальної політики України.

Марш було присвячено Всесвітньому місячнику боротьби з онкозахворюваннями, його мета – привернути увагу громадськості до проблем профілактики онкозахворювань, зокрема, захворювання молочної залози. Указом Президента України від 17 січня 2005 року, з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми, було установлено Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, який проводиться щорічно 20 жовтня.

Готуючись до Маршу, Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю акцентував увагу на тому, що здоров’я жінок є найважливішою характеристикою розвитку населення: від нього залежить здоров’я нових поколінь, здоров’я націй. Якщо врахувати тенденцію раку молочної залози до зростання у більшості розвинутих держав світу, то ця хвороба стає не лише медичною, але й соціальною проблемою.

За підтримки Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю у Києві відбувся Х-й щорічний Марш життя та надії "Всім світом проти раку"

За інформацією Комітету, особливо гостро ця проблема стоїть в Україні, яка за статистикою посідає одне з перших місць у Європі за числом смертності з цієї патології.

Захворюваність і смертність від раку постійно зростають у зв’язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним старінням населення. В Україні щороку хворіє на онкопатологію близько160 тисяч людей, біля 100 тисяч з них помирають від цієї хвороби.

Згідно з прогнозами в Україні, загальна кількість онкологічних хворих становитиме до 2010 року – 180 тис.,до 2020 року – понад 200 тис, осіб.

Перше місце серед злоякісних новоутворень у жінок посідає рак молочної залози. В Україні інтенсивність росту захворюваності на рак молочної залози за останні 10 років збільшилась у 2 рази і набуває випереджаючих темпів порівняно з ростом захворюваності на інші форми злоякісних новоутворень.

В Україні від раку молочної залози згідно з Національним канцер-реєстром щороку помирають від 7-8 тисяч осіб. Значну частину померлих становлять жінки працездатного віку.

Комітет звертав увагу і на те, що, незважаючи на певні зусилля з боку органів державної влади, вирішення проблеми раку молочної залози сьогодні знаходиться в занедбаному стані: не налагоджено систему профілактики захворювання, забезпечення раннього виявлення, лікування та реабілітації; відсутня система надання психологічної підтримки та реабілітації жінок у післяопераційний період; потребує вдосконалення система протезування та забезпечення засобами реабілітації жінок хворих на рак молочної залози; є потреба у створенні умов для продовження та покращення якості їх життя, доступу до культурної діяльності, відпочинку, занять фізичною культурою та спортом.

Для реалізації системного і комплексного підходу до вирішення проблеми раку молочної залози, підкреслювали організатори заходу, необхідно: забезпечити безкоштовну діагностику раку молочної залози для жінок в регіонах, включаючи томографію та фінансування безкоштовними ліками (за списком) онкохворих жінок; впровадити рекомендації Парламентських слухань “Онкологічні захворювання в Україні. Проблеми та шляхи їх подолання” (2004 рік) щодо створення центрів психологічної, професійної та соціальної реабілітації та створити мережу центрів реабілітації жінок хворих на рак молочної залози; сприяти запровадженню соціальної реклами щодо профілактики та ранньої діагностики раку молочної залози; внести зміни до Інструкції МСЕК, зокрема у “Списку віднесення населення до груп інвалідності” виділити із групи хворих “загального захворювання” в окрему категорію “онкохворі”; підготувати із залученням громадських організацій осіб з інвалідністю і подати на розгляд до Уряду Закон “Про захист прав онкохворих”; ввести в штат спеціалізованих медичних закладів посади психологів; внести доповнення в Інструкцію щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації такого змісту: “забезпечувати безкоштовно (за кошти державного бюджету) жінок, які перенесли онкооперацію, спеціальними купальниками; внести зміни до Закону “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” в частині розробки окремого порядку по забезпеченню осіб з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами, а саме по забезпеченню жінок первинними післяопераційними протезами та протезами постійного користування.

Верховна Рада України

  Категорія: