З січня особи з інвалідністю отримуватимуть засоби реабілітації всього за 45 днів

29 Грудня 2017 Друкувати цю новину

З січня особи з інвалідністю отримуватимуть засоби реабілітації всього за 45 днівЗ 1 січня 2018 року особи з інвалідністю отримуватимуть засоби реабілітації в рази швидше, ніж раніше.

Про це на підсумковій прес-конференції розповів міністр соціальної політики Андрій Рева.

“З 1 січня 2018 року ми переходимо на нову систему забезпечення засобами реабілітації людей з інвалідністю. Ми не будемо більше фінансувати, в тому числі, державні підприємства наперед: ми будемо оплачувати виготовлення засобів реабілітації по факту”, - сказав міністр.

Рева повідомив, що Харківськім інститутом протезування був розроблений електронний каталог, куди заноситься первинна інформація про потреби в тому чи іншому засобу реабілітації особи з інвалідністю.

Щоби отримати, наприклад, інвалідну коляску, особі необхідно звернутися з заявкою в Управління праці та соціального захисту населення. Після цього заявнику запропонують коляску з урахуванням всіх потреб особи з інвалідністю.

“Особа з інвалідністю сама обирає модель. Після чого управління соціального захисту робить запит до виробника і виробник протягом 20 днів повинен дати відповідь: беруть замовлення чи не беруть. Якщо він бере — з ним управляння соціального захисту укладає договір, він (виробник) постачає інвалідну коляску, її приймають в присутності особи з інвалідністю, підписується акт виконаних робіт, після чого фонд соціального захисту осіб з інвалідністю протягом 10 днів розраховується з виробником”, - розповів Рева.

Він уточнив, що завдяки новій системі строк очікування засобів реабілітації скоротиться з 8 місяців до 45 днів.

“Сьогодні людина з інвалідністю у середньому від моменту отримання заявки до отримання засобу реабілітації проходить як мінімум вісім місяців. Якщо ми цю систему запровадимо, вона за 45 днів від моменту заявки буде забезпечена засобом реабілітації”, - підсумував міністр.

Прямий

  Категорія:
написати коментар

2 коментарів

 1. Nadezhda Sheremet
  Січень 31, 13:58 #1 Nadezhda Sheremet

  Свежо придание….

  Reply to this comment
 2. Мкола
  Лютий 05, 20:18 #2 Мкола

  Хто знае, щоб отримати візок треба написати тільки заяву у савбезі і ждать візок? чи ще потрібно проходитьв в лікарні кучу докторів щоб вони вкотре підтвердили що інвалідний візок вам потрібний.

  Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук