Як отримати грошову компенсацію за турботу

12 Жовтня 2017 Друкувати цю новину

Як отримати грошову компенсацію за турботуДля осіб, які піклуються про літніх людей або осіб з інвалідністю, згідно з постановою уряду від 2004 року передбачена матеріальна компенсація. Право на цю виплату мають фізособи, які не мають роботи і відповідають ряду вимог.

Для отримання компенсації необхідно звернутися до районного управління праці та соцзахисту за місцем проживання людини, якій надаються послуги. Для оформлення доведеться представити ряд документів, передає «Народна Правда».

Особи, які збираються надавати послуги з надання соціальної допомоги, повинні надати: паспорт, заяву, висновок медкомісії, копію трудової книжки або письмове повідомлення про останнє місце роботи (отримання доходів), заяву зі згодою на перевірку даних в держреєстрі платників податків.

Від особи, яка потребує отримання соціальних послуг, потрібно надати: паспорт, заяву, копію довідки медкомісії про групу інвалідності, висновок лікарської комісії про необхідність постійного догляду.

Розмір компенсації призначається в процентному співвідношенні від прожиткового мінімуму для працездатних осіб: 15 відсотків для осіб, які надають послуги особам з інвалідністю I групи; 10 відсотків для осіб, які обслуговують громадян старше 80 років та осіб з інвалідністю II групи (дітей з інвалідністю); 7 відсотків для тих, хто надає послуги особам з інвалідністю III групи та хворим.

Для пенсіонерів, які надають послуги діють ті ж процентні ставки але від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

  Категорія:
  1. Олександр
    Жовтень 23, 23:15 #1 Олександр

    Постанова уряду від 2004 року? Хто вже отримує матеріальну компенсацію, прошу розповісти, що для цього потрібно зробити.

    Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук