Як особам з інвалідністю знайти роботу та стати успішними

Як особам з інвалідністю знайти роботу та стати успішними
5 Грудня 2017
Друкувати цю новину

Як особам з інвалідністю знайти роботу та стати успішнимиОстаннім часом кількість осіб з інвалідністю у області зростає, в основному за рахунок осіб похилого віку. Але про поняття професійної реабілітації для таких людей в нашому регіоні мабуть забули. Часом задумуєшся, чи якісно піклується держава про тих, хто не може сам про себе попіклуватись, і чи дійсно життя осіб з інвалідністю в Україні є вироком, і успішними ці люди ніколи не стануть.

Адже, професійна реабілітація забезпечує людині з інвалідністю можливість отримати відповідну роботу або зберегти колишню і просуватися по службі, сприяючи, тим самим, соціальній інтеграції. Водночас багато підприємств не хочуть брати на роботу осіб з інвалідністю, попри те, що закон трактує зворотне, а саме – люди з інвалідністю будь-якої групи мають право на професійну діяльність.

І знову ж таки за відсутності інформації люди з обмеженими можливостями просто бояться йти на роботу, вважаючи що в них держава забере пільги і виплати. Як донести правильно інформацію до осіб з інвалідністю, та змусити роботодавців брати на роботу таких людей не лише для галочки, а для того, щоб вони могли творчо і позитивно розвиватись. Бо як відомо, робота відволікає від думок про хворобу, а отже у стані людини з інвалідністю нерідко настає позитивна динаміка.

Цим питанням я задалась, коли по допомогу до нас звернулась жінка з інвалідністю ІІІ групи загального захворювання пані Антоніна з Олександрії, яка саме шукала роботу.

На жаль, законодавство України з питань забезпечення прав людей з інвалідністю не працює. Воно й досі залишається лише формальністю але аж ніяк не сприяє покращенню життя людей. Саме тому люди самі повинні відстоювати свої права, вимагати, щоб вони виконувались, як це зробила Антоніна, після звернення за юридичною консультацію до правозахисників «Успішної варти».

Разом з пані Антоніною ми пішли до центру зайнятості, там нам спочатку відмовляли в постановці на облік, але, зачитавши норми законодавства працівнику ЦЗ, вони все ж таки погодилися поставити. По закону людина 9 місяців може перебувати на обліку, якщо їй не знаходять роботу. У цей час вона може проходити навчання, підвищувати кваліфікацію. Через 9 місяців за кошти Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю України людині мають створити робоче місце. Неробочої групи інвалідності немає! Людині можна і треба знаходити роботу. Так само з інфраструктурою. Якщо людина не може дістатися до роботи, треба вимагати у відповідних органів пояснення, чому вони не створили належних умов, щоб люди з інвалідністю могли дістатися на роботу? У випадку з пані Антоніною, чи то нам пощастило, чи то працівники центру зайнятості побачили, що в людини є підтримка, робота знайшлась за місяць. За другою професією Антоніна косметолог. Тому вона влаштувалась на роботу до салону, поруч з її будинком. А поспілкувавшись з власницею, почула, що відгуки про працівницю хороші. А головне, завдяки нашій Антоніні, в салоні збільшилась кількість клієнтів. Тож хоча й Антоніна має інвалідність, відтепер вона вважає себе успішною і потрібною людиною.

Закликаю всіх! Знайомтеся з Конвенцією про права людей з інвалідністю, почитайте закон про основи соціального захисту осіб з інвалідністю в Україні. Не бійтеся шукати роботу і добиватись від державних структур виконання їх обов’язків щодо людей з обмеженими можливостями. Будь-яка дискримінація повинна бути оцінена суспільством, почута державою.

Тож інвалідність не вирок! Успіх залежить від нас самих. Проте якщо ви все ж таки відчуваєте дискримінацію чи бачите, що ваші права порушуються, телефонуйте за безкоштовним номером 0 800 200 555, і юристи «Успішної варти» допоможуть вам.

Успішна країна

  Категорія: