Вихід в онлайн – це завжди вихід з обмеженого простору

14 Січня 2015 Друкувати цю новину

Зі слів українського медіа експерту Ірини Віртосу в українських медіа існують певні шаблони розкриття теми інвалідності. Найчастішими є – або «героїзація» інвалідності. Мовляв, як ця мужня людина – без рук та ніг – піднялася на Говерлу, перепливла Дніпро, здобула вищу освіту, доїхала через тисячу й одну перешкоду на роботу… Або жалість до цього нещасного «людини з інвалідністю». Зокрема, людина, яка має інвалідність, подається як споживач, як немічна особа, яка потребує тотальної турботи й захисту, й сама ні на що нездатна.

DSC_2008

Змінити ці усталені стереотипи, дати громаді більше інформації про переваги інклюзивного суспільства – головні завдання для ГО «Ініціативи на захист прав осіб з інвалідністю». 24 грудня в приміщенні Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара громадські активісти спільно з представниками органів влади, бібліотечної системи в рамках реалізації проекту “Посилення спроможності організацій осіб з інвалідністю у публічному доступі до інформації” провели обмін думками та презентували напрацьовані механізми співпраці на базі інструментів електронної комунікації WEB 2.0

Михайло Лебєдєв поділився своїми враженнями, як опанування інформаційними технологіями допомогло йому провести моніторинг доступності туристичних маршрутів для людей які пересуваються за допомогою візка, а також у проведенні акції “Ти зайняв чуже місце” по захисту прав.

Заступник начальника Пенсійного фонду в Херсонській області Тарнавська Л.Ф. презентувала  Інтернет приймальню для громадян, на базі сайту Пенсійного фонду, задля покращення рівня якості послуг та налагодження оперативного зворотного зв’язку з громадськістю. Учасникам особливо сподобалось можливість звертатися за консультаціями з пенсійних питань за допомоги послуги скайп зв’язку.

Загоруйко Тетяна представила електронні консультації, що надає Херсонський обласний центр зайнятості для людей з інвалідністю, а також підтвердила нагальну потребу проводити для шукачів роботи навчання  з використання сучасних інформаційних технології.

Херсонські бібліотекарі презентували веб-ресурси, що доступні для віддалених користувачів: електронний каталог, віртуальну бібліографічну довідку, віртуальні книжкові виставки, віртуальний музей книги, проект «Краєзнавство Таврії». Наталья Мірошниченко представила створений в рамках проекту електронний аудіо-курс для людей з вадами зору про користування інформаційними технологіями доступний для будь якого користувача Інтернет.

Під час круглого столу були наведені практичні приклади того як використання інформаційних технологій допомагає людям з інвалідністю робити власний внесок в розвиток громади, відчувати власну користь для спільноти. А це в свою чергу призводить до зміни усталених суспільних штампів до проблеми «інвалідності» формування розуміння важливості інтеграції людей з інвалідністю, як важливого чинника гуманізації суспільного розвитку громади.

“Проект здійснено за підтримки Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.”

ВГОІ "Велід" + Фото

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук