Вперше міська влада виділила понад 13,4 мільйонів гривень на санаторно-курортне лікування чорнобильців І категорії – Ігор Ніконов

27 Квітня 2015 Друкувати цю новину

У столиці триває низка заходів, приурочених до 29-х роковин аварії на ЧАЕС. Так, перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов разом з громадськістю поклав квіти до Меморіального кургану героїв Чорнобиля на території церкви Святого Архангела Михаїла.

23470

«29 років тому нашу державу спіткала найжорстокіша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній станції. Називати якусь точну кількість жертв цієї аварії неправильно, адже постраждала вся Україна, всі ми досі відчуваємо наслідки цієї катастрофи. Проте є люди, які постраждали найбільше – це, в першу чергу, ліквідатори, які ціною свого здоров’я рятували майбутнє, та мешканці територій, на які прийшовся найбільший удар. І сьогодні ми маємо забезпечити цим людям, в першу чергу, належне медичне обслуговування. Саме тому цього року, вперше, на санаторно-курортне лікування чорнобильців І категорії та дітей-осіб з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи виділено понад 13,4 мільйонів гривень», – розповів Ігор Ніконов.

Він пояснив, що закупівля послуг санаторно-курортного лікування буде проводитися Департаментом соціальної політики, враховуючи профілі захворювання постраждалих осіб та потерпілих дітей, їхні потреби та медичні рекомендації щодо місця лікування (курорту).

Ігор Ніконов додав, що до 29-х роковин аварії міська влада запланувала понад 15 млн грн на виплату матеріальної допомоги чорнобильцям. Так допомогу отримають:

  • діти-інваліди, інвалідність, яким пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 96 осіб по 250 грн на одну особу;
  • діти-сироти – 46 осіб по 250 грн на одну особу;
  • інваліди ЧАЕС ( категорії 1) – 15905 осіб – 300 грн на одну особу;
  • вдови (вдівці)померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 4653 особам по 250 грн на одну особу;
  • постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 2) – 37793 особам – 250 грн на одну особу.

Нагадаємо, що станом на 1 квітня цього року в Києві проживає майже 83 тисячі осіб, які мають статус постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, із них:

  •  44 тисячі – учасники ліквідації наслідків аварії;
  •  22 тисячі – потерпілі;
  •  12 тисяч – потерпілі діти;
  •  372 особи – учасники інших ядерних аварій;
  •  4,5 тисяч – вдови (вдівці), опікуни дітей-чорнобильців.

 На сьогодні майже половина всіх чорнобильців Києва проживає у Деснянському та Дарницькому районах.

КМДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук