Волинянка виборола два «золота» на чемпіонаті світу серед осіб з інвалідністю

Волинянка виборола два «золота» на чемпіонаті світу серед осіб з інвалідністю
12 Березня 2013
Друкувати цю новину

Юлія Батенкова-БауманУ Швеції завершився чемпіонат світу із зимових видів спорту, де Україну представляла волинянка, майстер спорту міжнародного класу, Юлія Батенкова-Бауман. Вона виборола перше місце у біатлоні-спринт і перше місце у лижній гонці на шість кілометрів серед людей з ураженням опорно-рухового апарату.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK з Володимира-Волинського.

За роки свого існування державна організація Волинський регіональний центр «Інваспорт» зробила чимало для залучення осіб з обмеженими фізичними можливостями до занять фізкультурою і спортом. І як результат – її вихованці стали чемпіонами і призерами літніх та зимових Паралімпійських ігор, а також – чемпіонатів, кубків Світу, Європи, України з різних видів спорту. «Першою ластівкою» у великому спорті з поміж волинських спортсменів стала волейболістка з порушенням слуху Юлія Солярук, яка на Всесвітніх іграх глухих у 1997 році, у Данії, в складі збірної команди України стала срібною призеркою. Юлії Солярук першій із волинських спортсменів присвоєно почесне звання «Майстер спорту України міжнародного класу».

Гордістю волинського інваспорту  є й футбольна команда з наслідками ДЦП. Очолює її колишній гравець «Торпедо» Луцьк Юрій Тимофєєв, нині тренер-викладач обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю, страший тренер збірної команди України. За останнє десятиліття шість волинських паралімпійців одержали квартири – це Ігор Литвиненко, Андрій Розтока, Юрій Костюк, Юлія Батенкова-Бауман, Інна Свередюк та Світлана Гедіан, а також один тренер-викладач.

Народження видів спорту, у яких можуть брати участь інваліди, пов’язане з іменем англійського нейрохірурга Людвіга Гуттмана. Вперше змагання для осіб з інвалідністю відбулись 28 липня 1948 року на базі Сток-Мандевільського госпіталю, пізніше вони переросли у міжнародні. З кожним роком збільшувалась кількість учасників, розширювалася географія країн, зростала кількість видів спорту. У 1956 році Людвіг Гуттман розробляє хартію спортсменів-осіб з інвалідністю, а у 1988 році, в Сеулі, міжнародні змагання отримують статус Паралімпійських ігор.

Графічним символом світого пралімпійського руху стали червона, синя та зелена напівсфери, що символізують розум, тіло, нескорений дух. Формування спортивного руху українських осіб з інвалідністю розпочалось у 1989 році, а за чотири роки, завдяки зусиллям громадських організацій осіб з інвалідністю та державній підтримці, постала унікальна державна структура фізкультури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт».

Останні літні Паралімпійські ігри відбулись у вересні 2012 року в Лондоні. У складі збірної команди України з футболу з наслідками ДЦП виступали волиняни Анатолій Шевчик – заслужений майстер спорту України, дворазовий Паралімпійський чемпіон, чемпіон Всесвітніх ігор ДЦП, дворазовий чемпіон Європи, дворазовий бронзовий призер чемпіонатів світу та Олексій Гетун – майстер спорту України міжнародного класу, дворазоий чемпіон Європи, дворазовий бронзовий призер чемпіонатів світу. Тоді Україна виборола командне срібло.

Окрилені успіхами волинських паралімпійців, у Володимир-Волинському міському центрі фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» вирішили виділити спеціальний зал для фізичної реабілітації осіб з інвалідністю, а тренером-реабілітологом у ньому призначено Валерія Рудися, колишнього очільника міського спорткомітету.

ZIK

  Категорія: