Візит делегації НАІУ в Полтавську область

Візит делегації НАІУ в Полтавську область
7 Листопада 2016
Друкувати цю новину

Візит делегації НАІУ в Полтавську областьНаприкінці жовтня у Полтавській ОДА відбулася розширена колегія, в якій взяли участь представники Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України (НАІУ) спільно зі своїм очільником Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем.

Від НАІУ делегацію складали генеральний секретар Вікторія Назаренко, представник НАІУ у Полтавській області Ірина Твердохліб,  представник НАІУ у Львівський області Ярослав Грибальський та фахівець НАІУ, експерт з доступності Володимир Азін. Приводом візиту стало питання про реалізацію в Полтавській області пілотного проєкту «Оцінка ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні».

На початку поточного року, а саме, з 1 січня по 24 березня, в рамках проєкту Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) за ініціативи Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України  та за всебічної підтримки Полтавської обласної державної адміністрації в Полтавській області проводився моніторинг виборчих дільниць експертами НАІУ та громадських організацій осіб з інвалідністю Полтавщини. З повним текстом звіту за результатами аудиту можна ознайомитись за наступним посиланням: Звіт за результатами аудиту виборчих дільниць Полтавської області…

Валерій Сушкевич високо оцінив роботу облдержадміністрації, особисто голови ОДА Валерія Анатолійовича Головка, профільних департаментів та управлінь, обласного комітету доступності. Він зауважив, що окрім політичної волі керівництва облдержадміністрації було бажання у тісній співпраці влади і громади виявити об’єктивну інформацію та змінити існуючу ситуацію на краще. Саме така робота, зазначив В. Сушкевич, може стати базою для напрацювання маси проєктів доступності європейського зразка, які стануть прикладом для роботи по всій Україні.

За результатами моніторингу виявилось, що з 1269 дільниць лише три є повністю доступними. Всі ці дільниці знаходяться у м. Полтава, а саме: департамент праці та соціального захисту населення, геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці, та одна з двох виборчих дільниць Полтавського вищого міжрегіонального училища ім. М.Бірюзова, яка, до речі, була обладнана силами викладачів та студентів кафедри інклюзивної освіти.

Хоча за півроку з моменту моніторингу вже по районах та містах почали виправляти ситуацію, але голова Полтавської ОДА дав доручення керівникам райдержадміністрацій на найближчі три роки випрацювати план роботи по створенню архітектурної доступності виборчих дільниць, користуючись висновками та рекомендаціями анкетних даних, напрацьованими під час проєкту експертами від громадських організацій осіб з інвалідністю. Найважливішим аргументом стало те, що виборчі дільниці за статистичними даними знаходяться в школах, закладах культури, лікарнях. А саме ці приміщення і є основними об’єктами в яких найчастіші можуть бути люди з інвалідністю.

В рамках візиту на Полтавщину, окрім участі у розширеній колегії, Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю В.М. Сушкевич мав досить насичений графік роботи: провів прес-конференцію з представниками ЗМІ, взяв участь у зйомках на телеканалі «Лтава» у програмі «Акценти», де висвітив дві важливі теми, які стосуються прав на гідне життя людей з інвалідністю, в тому числі, повноцінної участі у виборчому процесі та про особливу гордість України – наших паралімпійців.

Також відбулась зустріч з представниками громадськості міста та області. Питання від представників УТОГУ, УТОСУ, чорнобильців, батьків, що виховують дітей з інвалідністю, та інших присутніх небайдужих людей (освітяни, учасники АТО, вимушено переміщені особи, депутати, студентська рада, та ін.) стосувались відшкодування заборгованості підприємствам, де працюють люди з інвалідністю, скорочення оздоровчих чи санаторних реабілітаційних закладів для дорослих та дітей з інвалідністю, а також можливості створення таких закладів на місцевому рівні. Піднімалось питання про відсутність доступних спортивних закладів для тренування людей, які мають інвалідність не тільки для спорту високих досягнень, але й для тих, хто бажає підтримувати стан свого здоров’я у тренажерних залах, басейнах, тощо. Були передані письмові звернення від присутніх. Особлива увага була приділена новому виду спорту, який останнім часом набуває високої популярності в Україні – бочча. Тим більше, що цей вид спорту найкраще підходить для людей зі складними ураженнями здоров’я. Наші спортсмени, які тренуються у різних містах України, виїжджаючи до Європи, показують високі результати, навіть серед провідних спортсменів з інвалідністю, які тренуються вже багато років.

Наостанок делегація від НАІУ побувала на Полтавському казенному експериментальному протезному ортопедичному підприємстві, де окрім медичного та стаціонарного відділу оглянула відділи первинного та складного протезування, а також відвідала виборчі дільниці.

Щиро дякуємо голові Полтавської ОДА В.А.Головку, за організацію зустрічі Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю В.М. Сушкевича, представників Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України.

Особлива подяка відповідальним структурам Полтавської ОДА за підтримку в організації заходів, які проводились у приміщенні облдержадміністрації, а також готелю «Аристократ» за постійну гостинність.

  Категорія: