«Війни минають, а люди прагнуть миру…»

13 Травня 2013
Друкувати цю новину

За планом відзначення 68-ї річниці від Дня кінця війни в головному офісі Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю «Чорнобиль-Допомога» відбулася урочиста імпреза в рамках Форуму небайдужих. Головний доповідач Форуму, голова цієї організації, учасник бойових дій Віктор Тупілко зазначив, що учасники заходу, насамперед, відзначають кінець бойових дій, кінець вимушених вбивств людей. Присутні згадали слова командира партизанського загону, двічі героя Радянського союзу Олексія Федорова: «У війні переможців і переможених не буває. Є загиблі і ті, що вижили. Пощастило, чи не пощастило».

Віктор Тупілко презентував нові експонати музею «Смолоскип» – це особисті речі одесита Юрія Нікандрова, олімпійця, багаторазового чемпіона Світу, Европи, СРСР зі стендової стрільби. Він, учасник Другої світової війни, снайпер, багато разів був поранений. Цього року йому виповнюється 90 років. Це – людина-легенда. Останній із живих олімпійців, які брали участь у світовій війні. Юрій Степанович і нині повний сил і захоплення навколишнім світом, ще виходить на любительське полювання. Правда, для лікування в Чехії вимушений був продавати багато власних речей в тому числі навіть нагороди і кубки. Та тільки Чехія не дуже поспішає прийняти легендарного чоловіка до себе. Пояснення просте – приїхали лікуватися 150 громадян Китаю і їм віддали перевагу.

Для музею Віктор Тупілко придбав у ветерана декілька чучел звірів, що ветеран власноруч підстрелив і вичинив та набив потім у чучела. Купив також деякі особисті речі заслуженого майстра спорту СРСР, заслуженого тренера СРСР, багаторічного капітана збірній СРСР. «Купувати нагороди рука не піднялась…» – пояснив свою позицію фундатор музею. А ось урочисті портрети достойника привіз до Донецька з великим задоволенням.

Учасники імпрези з великим ентузіазмом віднеслися до нової експозиції музею і з вдячністю телефоном передали вітання тепер вже близькому Одеситу. Ю. Нікандров повідомив, що підлікувався в Українській лікарні, що лікування допомогло і передав вітання всім Донеччанам. «Я довго ще після війни був переповнений ненавистю до німців, – сказав ветеран. – Але з плином часу все пройшло. Мені навіть мисливську дудку подарував найкращий стрілець-мисливець Баварії. І я її прийняв. Нехай тепер буде в Вашому музеї, як символ того, що війни минають, а люди прагнуть миру і спокою».

Членів конференції телефоном привітав Ю. Нікандров і запросив в Одещину на полювання: «Природу треба любити і берегти, буде добра природа – буде добре здоров’я, а це головне. Обнімаю вас всіх, дякую за увагу, Ви робите добру справу».

Степан Копанка

Державна служба з питань осіб з інвалідністю та ветеранів України

  Категорія: