Відбулася презентація корекційних та реабілітаційних засобів для полегшення навчання дітей з інвалідністю по зору

Відбулася презентація корекційних та реабілітаційних засобів для полегшення навчання дітей з інвалідністю по зору
17 Липня 2018
Друкувати цю новину

Відбулася презентація корекційних та реабілітаційних засобів для полегшення навчання дітей з інвалідністю по зору

16 липня в Інтернет-центрі «Окуляр» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, вул. Короленка, 6 відбулася презентація корекційних  та реабілітаційних засобів для полегшення навчання дітей з інвалідністю по зору.

У рамках проєкту глобального гранту №1866739 Ротарі Фауйндейшн «Початкова освіта, грамотність та соціалізація незрячих та слабозорих людей у м. Рівне» громадська організація «КЛУБ РОТАРІ МІСТА РІВНЕ» передає відокремленому підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області корекційні та реабілітаційні  засоби та обладнання для покращення стану інклюзивної освіти в нашій державі для дітей з порушеннями зору та незрячих.

Першим етапом є забезпечення обладнанням та корекційними і реабілітаційними засобами для розширення послуг Інтернет-центру «Окуляр» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, який надає послуги людям з порушеннями зору та незрячим.

А саме:

  • механічну друкарську машинку Perkins Brailler Classic для друку шрифтом Брайля;
  • Брайлівські дошки;
  • грифелі для письма незрячих шрифтом Брайля;
  • прилади для рельєфного малювання;
  • транспортири, лінійки, трикутники;
  • папір для письма по Брайлю;
  • тифлоприлад для побудови геометричних фігур «Графіка»;
  • тифлоприлад «Орієнтир» для побудови схем-планів вулиць, перехресть, тощо;
  • геометричний сенсорний мішечок;
  • магнітні конструктори;
  • глобус тактильний;
  • тростини комбіновані для орієнтування;
  • звуковий датчик рівня рідини;
  • ноутбук з програмним забезпеченням;
  • багатофункціональний пристрій для друку та сканування.

Все це обладнання дозволить розширити послуги ІЦ «Окуляр». Петро Поліщук (бібліотекар, тренер-консультант ІЦ «Окуляр» РОУНБ) та Ніна Асєєва (волонтер, спеціаліст по друку шрифтом Брайля, психолог) будуть проводити заняття, тренінги з вивчення основ комп’ютерної грамотності, переведення документів в доступний формат, шрифту Брайля, друкування на Брайлівській машинці, побудови геометричних фігур та тактильного малювання, орієнтування у просторі, побудови схем, планів, макетів. Також будуть проводитися психологічні тренінги.

Даний глобальний грант передбачатиме також створення студії звукозапису в приміщенні РОУНБ для виготовлення аудіоконтенту (аудіоподкасти, аудіокниги) доступного для читання людям з порушеннями зору та незрячим; створення робочих місць для учбово-виробничого підприємства УТОС; розробку, виготовлення, презентацію, апробацію навчально-дидактичних матеріалів виготовлених на 3D-принтері, а саме: кубики, буквенно-фонетичний та математичний набір, макети годинників, Брайлівський алфавіт, геометричне лото, доміно, шашки, фігурки тварин, генератор шестикрапки «Куб Грушевського», тактильні таблички на двері з дублюванням шрифтом Брайля тощо  універсального дизайну для дітей з порушеннями зору і тотально незрячих з подальшим впровадженням  в інклюзивне навчання таких дітей. Дані вироби були розроблені та виготовляються вперше в Україні відокремленим підрозділом Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області спільно з ФОП Михайлом Грушевським. Вироби, які будуть виготовлені відповідно до даного проєкту будуть передані безкоштовно у всі школи та реабілітаційні центри в Україні, що займаються дітьми з порушеннями зору та незрячими. Всі ці заходи мають бути реалізовані на протязі року.

Ініціаторами та спонсорами глобального гранту «Початкова освіта, грамотність та соціалізація незрячих та слабозорих людей у м. Рівне» є Ротарі Клуби м. Рівне, м. Елістон (Канада), канадський уряд та Ротарі Фаундейшн. Міжнародний рух Ротарі об’єднує лідерів – представників усіх континентів, культур та професій з метою обміну ідеями та ведення діяльності на користь громад у всьому світі. Кредо кожного Ротарійця – «Служіння понад власне Я». Ротарійці здійснюють служіння в громадах по всьому світу на базі високих етичних стандартів, забезпечуючи сталий розвиток та вирішення проблем через Фонд Ротарі (Ротарі Фаундейшн), який щорічно виділяє близько 90 млн. дол. США для реалізації програм, що сприяють поліпшенню життя мільйонів людей.

Керівник глобального гранту (член Ротарі Клубу м. Рівне) Новицька Ольга та керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області Петро Поліщук відзначають, що даний грант сприятиме  покращенню ситуації в інклюзивному навчанні, гармонійному розвитку дітей з порушеннями зору та соціально-культурній адаптації та інтеграції в соціум дітей з особливими потребами шляхом активного розвитку, популяризації корекційно-розвиткових матеріалів універсального дизайну, книг, аудіокниг серед слабозорих та незрячих  людей різного віку.

Відбулася презентація корекційних та реабілітаційних засобів для полегшення навчання дітей з інвалідністю по зору.

Контактна інформація:

Новицька Ольга Сергіївна, член ГО «Клуб Ротарі міста Рівне», керівник глобального гранту
тел. 050-184-68-30, E-mail: o.s.novytska@gmail.com

Поліщук Петро Степанович, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, бібліотекар, тренер-консультант інтернет-центру «Окуляр» РОУНБ, радник Рівненського міського голови.

тел. 098 215 78 74, 093 215 78 74, E-mail: info@gud.rv.ua, сайт: https://gud.rv.ua

Фотогалерея заходу

Генерація успішної дії

  Категорія: