Велосипедист-паралімпієць Донеччини завоював «золото» і «срібло» на чемпіонаті світу

14 Серпня 2015

З 29 липня по 2 серпня в швейцарському Ноттвілі проходив чемпіонат світу з велоспорту на шосе серед паралімпійців.

Успішно виступив на змаганнях представник Міжнародного спортивного клубу «ІСД» і Донецького регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Єгор Дементьєв. Наш спортсмен завоював «золото» в індивідуальній гонці на час в категорії С5 і «срібло» в груповій шосейній гонці.

У індивідуальній гонці на час 28-річний дворазовий паралімпійський чемпіон не залишив шансів своїм переслідувачам. Дистанцію протяжністю 31 км Єгор Дементьєв подолав за 45 хв. 25,45 сек. Середня швидкість – 40,91 км на годину. На 26 секунд українець випередив найближчого суперника – 20-річного австралійця Елістера Донахью, який став срібним призером у цьому виді програми. «Бронза» в італійця Андреа Тарлао, який поступився українцеві більше однієї хвилини. Відзначимо, що Єгор Дементьєв захистив звання чемпіона світу в індивідуальній гонці на час – торік на світовій першості в Грінвіллі (США) наш спортсмен також завоював золоту медаль.

У груповій шосейній гонці, дистанція якої склала 77,5 км, долю медалей визначив фотофініш, оскільки чотири велосипедисти показали однаковий час – 2 години 00 хвилин 55 секунд. У підсумку, Єгор Дементьєв став срібним призером, а чемпіоном світу виявився Елістер Донахью з Австралії. Італієць Андреа Тарлао завоював тут другу свою «бронзу» на цьому чемпіонаті світу. Китаєць Ксиянг Ліу опинився в цій боротьбі за межею призерів – четверте місце.

Додамо, що в заїздах брали участь представники Австралії, Австрії, Бразилії, Італії, Китаю, Колумбії, Нідерландів, Португалії, України та Чехії.