Валерій Танцюра: «Формування толерантного ставлення суспільства до сімей, які виховують дітей з інвалідністю, залишається актуальним питанням»

9 Квітня 2013
Друкувати цю новину

Формування толерантного ставлення суспільства до сімей, які виховують дітей-осіб з інвалідністю, та безпосередньо до осіб з інвалідністю досі залишається актуальним питанням, у тому числі і у столиці. Саме тому серед пріоритетів міської влади чільне місце посідає створення безбар’єрного середовища для особливих киян. Про це зазначив директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валерій Танцюра.

Він також наголосив, що не менш важливим є і процес соціалізації мешканців столиці з особливими потребами. Тож спеціалісти мережі столичних центрів соціальних служб постійно впроваджують різноманітні методи і форми роботи соціокультурного спрямування з дітьми, молоддю з інвалідністю та їхніми батьками.

«Одним із найперших напрямів роботи мережі центрів соціальних служб Києва були заходи і програми з інтеграції дітей та молоді з інвалідністю, а також підтримка їхніх сімей. Наразі у семи Центрах соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями відбувається щоденна системна робота, яка є складовою повноцінного розвитку юних особливих киян і значною допомогою їхнім близьким. Проте подібні установи зі штатом висококваліфікованих працівників діють лише 5 районах столиці. У планах міської влади – розширення мережі таких центрів та збільшення спектру соціальних послуг, які у них надаються. Адже соціальні педагоги центрів займаються з дітьми від 7 років і допомагають молоді до 35 років, що має інвалідність різних нозологій», – розповів Валерій Танцюра.

Він також наголосив, що поряд з індивідуальною реабілітаційною роботою Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом року проводить низку соціокультурних заходів.

Так, у квітні вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації відвідуватимуть майстер-класи з виготовлення писанок. Також охочі зможуть взяти участь у традиційній акції «Великдень», що відбудеться 5 травня у Києво-Печерській Лаврі.

Також на постійній основі у «Маминій школі» здійснюється навчання і тематичні зустрічі батьків, що виховують дітей з функціональними обмеженнями.

Наразі у столиці проживає 8,7 тис. дітей та 15 тис. молодих людей з функціональними обмеженнями. А понад 5 тисяч осіб пересуваються за допомогою візка. Упродовж 2012 року на обліку центрів соціальних служб та центрів реабілітації перебувала 2391 особа зазначеної категорії, інформують у Київському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

КМДА 

  Категорія: