В Україні запровадили інноваційний метод реабілітації дітей з інвалідністю

В Україні запровадили інноваційний метод реабілітації дітей з інвалідністю
2 Травня 2018
Друкувати цю новину

Уперше в Україні для дітей з інвалідністю провели пара-спортивні ігри з їхніми власними собаками. Так втілювали в життя інноваційний метод реабілітації, відомий як каністерапія. Наскільки дієвий такий спосіб лікування – про це далі.

Цього собаку вважають не лише другом, а й лікарем. Вже сьомий рік поспіль пудель на ім’я Дара слухняно допомагає дітям з інвалідністю налагодити тактильні відчуття. Такий метод реабілітації називають каністерапією. А собак, яких для цього готують – терапевтами. Підходять для такої ролі не всі породи. Проте, якщо дресирувати тварину правильно, пес зможе допомагати хворим.

“Собака – универсальный мотиватор. То есть, детям обычно с собаками просто интересно общаться и интересно играть. Потому что они общаются на одном уровне. Есть такое, что собаки достигают уровня 5-летнего ребенка в своем интеллектуальном развитии. Если ребенку, например, нужно разогнуть ручку, то мы придумываем комплекс упражнений, по которому ему придется эту ручку разгибать, чтобы поиграть с собачкой”, – розповідає Олена Мельничук, дресирувальниця.

У Києві каністерапію на іграх застосували вперше. Працівники одного з реабілітаційних центрів зібрали дітей з інвалідністю, аби розважити та відволікти від буденності. Мама 16-річного Микити каже, для її сина це не просто розвага, а дієве лікування. З дитинства хлопчик негативно реагував на дотики до предметів. Але заняття із собаками-терапевтами пішли на користь.

“Сейчас же он спокойно гладит все. Это и развитие каких-то рефлексов и тактильной чувствительности, поэтому методика однозначно работает. Давно доказано, что это положительные эмоции, это тактильная чувствительность, особенно для тех деток, которые, скажем так – не совсем адекватно воспринимают окружающий мир”, – розповідає Олена, мати Микити.

З тваринами діти спілкуються охоче і без страху.

“Коли вони працюють із собаками, то вони викликають захват, викликають захоплення у тих, хто на них дивиться. Вони почуваються дуже достойно і це дуже піднімає рівень самооцінки цих дітей”, – підкреслила Ганна Горошко, керівник реабілітаційного центру.

Фахівці кажуть, каністерапію можна практикувати і вдома – з власними чотирилапими улюбленцями. Проте перед цим тварини мають пройти спеціальний курс.

Подробности- ТВ

  Категорія: