В Україні кожен другий ліфт може обірватися будь-якої миті

1 Лютого 2013 Друкувати цю новину

Кожен другий ліфт давно мав бути заміненийВ країні гостро стоїть проблема заміни підйомників.

Із близько ста тисяч житлових ліфтів країни майже половина відпрацювала свою чверть століття, передбачену строком експлуатації.

ТСН повідомляє, що інваліди та пенсіонери у столичних квартирах не можуть вийти на вулицю взагалі – їхній ліфт уже три місяці ніяк не відремонтують:

"Були навіть такі бригади, що тільки й пиячили", - каже один з них.

А ось на камеру бригада не пиячить, а сумлінно працює. Кажуть, що ремонт затіяли капітальний. Утім, коли вони його закінчать - самі не знають. Журналісти йдуть питати в чиновників. Показують, як ремонтують, а також будинки, де не ремонтують узагалі.

"У києві та області є ліфти, які відпрацювали уже два терміни служби. Більше третини потребує заміни, модернізації", - каже керівник інспекції теруправління держгірпромнагляду Києва та області Олексій Степаненко.

По всій країні статистика ще гірша. Відпрацювали своє майже половина ліфтів, кажуть у Держгіпромнагляді. І нарікають на фінансування та бездіяльність місцевих органів влади:

"Ще у 2003 році Кабінет міністрів зобов'язав міські і обласні органи влади розробити регіональні програми заміни ліфтів. Але ці програми практично не виконуються. Тут ми вбачаємо з боку органів місцевої влади недоопрацювання і небажання займатися цією проблемою", - запевняє заступник голови держгірпромнагляду України Степан Дунас.

Київська влада наприкінці минулого року пообіцяла у 2013-му замінити чи модернізувати кілька тисяч ліфтів. Кошти на ліфти обіцяють знайти хоч із повітря.

"Тільки в рамках кіотського протоколу цьогоріч поміняємо 1000 ліфтів", - каже заступник керівника головуправління житлово-комунального господарства КМДА  Володимир Боженов. Решту, кажуть, підкине Кабмін.

Проблему старих підіймачів у Києві сподіваються вирішити за 5 років, резюмують представники влади.

ТСН

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук