В Україні більш як два мільйони людей з обмеженими можливостями

6 Грудня 2011 Друкувати цю новину

До цього дня причетний кожен 18-й українець. У нашій державі більш як два мільйони людей з обмеженими можливостями. Чиновники оголосили Київ містом без бар'єрів. Насправді долати їх тим, хто має фізичні вади, доводиться на кожному кроці. Один день з життя українського людини з інвалідністю бачила Олеся Варламова.

Ірина Кривонос нині на пенсії. Працювала викладачем в університеті, тепер займається рукоділлям. За характером активна й товариська, та поки чоловік на роботі - з квартири вийти не може. Утім навіть за його допомоги, ані під'їхати, ані зайти до більшості закладів не в змозі. Зате, коли жінці пощастило поїхати з чоловіком у закордонне відрядження, інвалідом Ірина не почувалася. 

Ірина Кривонос, інвалід:

- Я могу зайти в любой ресторан, в любое кафе, в поликлинику, когда мы здесь не могли припарковать машину около поликлиники, и охранник вышел и сказал: нет, нет, нет, здесь вам нельзя парковаться.

Автівку родина купила самотужки, після п'яти років безнадійного очікування в черзі. Хоча за законом засобом пересування їх мала забезпечити держава. 

Ігор Кривонос, інвалід:

- На сегодняшний день нужно порядка 20-ти лет стоять в очереди. Немножно мне помогли на работе, войдя в мою ситуацию, и мы приобрели автомобиль.

Таких, як пан Ігор, у черзі на машину ще 83 тисячі, - кажуть у Міністерстві соціальної політики. Цього року щасливими автовласниками стали лише півтори тисячі. 

Василь Надрага, перший заступник міністра соціальної політики:

- Ніколи в історії ні незалежної України, ні Радянського союзу не було ситуації, коли всі буди задоволені виділенням автомобілів для осіб з інвалідністю, завжди існувала черга.

- Я боюсь, нет мы не будем съезжать, потому что это пандус-убийца. 

Якщо машиною родина осіб з інвалідністю ще може доїхати до місця призначення, далі на шляху - непереборні перепони. Пандус ніби є, але з'їжджати з нього небезпечно для життя. Проїхати на фунікулері теж виявилося неможливим. Заїзд закінчується саме на вході. Попереду - високі сходи. До законодавства вносять вимоги про відповідальність забудовників перед людини з інвалідністюми, - розповідають чиновники від Мінсоцполітики. Утім насправді тих, з кого можна стягти штраф за відсутність пандуса або ліфта, - немає. Ще й сама його сума - копійчана. 

Валерій Сушкевич, президент національного комітету осіб з інвалідністю України:

- Реальної відповідальності за те, що є порушення законодавства. Це проблема, яку треба вирішувати і, на мою думку, новий крок в цій сфері - це встановлення конкретної відповідальності.

Тим часом, торік кожна п'ята справа органів прокуратури стосувалася розкрадання бюджетних грошей, призначених для поліпшення життя осіб з інвалідністю. 

Олеся Варламова, Наталя Малишко.
Оператори: Євген Чижик, Андрій Радченко.
Перший Національний

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук