В перспективі розвитку соціальної сфери Вінниччини – розширення мережі закладів денного перебування дітей-осіб з інвалідністю

6 Червня 2013 Друкувати цю новину

Відповідно до соціальних ініціатив Президента України та на виконання доручення Президента України Віктора Януковича від 27.03.2013 р. з метою підтримки сімей з дітьми на Вінниччині передбачено розширення мережі закладів, які надають послуги денного догляду дітям з інвалідністю.

Станом на 01.05.2013 року в Україні функціонує дев'ятнадцять центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями денного перебування, п'ять з них - на Вінниччині. Це - Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» у м. Вінниці, міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Джерело» у м. Гнівань Тиврівського району, районний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями у с. Гнатків Томашпільського району та Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест».

Протягом 2012 року цими закладами проведена соціальна реабілітація 200 осіб (69 дітей та 131 молодих людей до 35 років), протягом першого кварталу 2013 року - 170 осіб (46 дітей та 124 молодих людей). Соціальна реабілітація осіб з інвалідністю важлива як засіб інтеграції осіб з обмеженими можливостями до соціуму, як механізм створення рівних можливостей людини з інвалідністюм для того, щоб бути соціально визнаними. Кожен заклад реалізує низку програм, спрямованих на реабілітацію клієнтів (психокорекційна, адаптаційна, соціально-психологічна, фізкультурно-оздоровча, культурно-дозвіллєва програми, програма інклюзивного навчання, арт-терапія, тощо). Активно долучаються до їх реалізації волонтери закладів.

Вінницька ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук