В Одесі обговорили питання раннього втручання під час круглого столу, присвяченого реалізації прав людей з інвалідністю

В Одесі обговорили питання раннього втручання під час круглого столу, присвяченого реалізації прав людей з інвалідністю
25 Січня 2018
Друкувати цю новину

22 січня в Одесі подискутували на тему стану реалізації Конвенції ООН про права людей із інвалідністю в Україні. Батьки дітей з особливостями розвитку та інвалідністю мали змогу дізнатися інформацію щодо захисту прав їхніх дітей та свої можливості у відстоюванні цих інтересів, обговорити питання потреби в ранньому втручанні,  інклюзивної освіти та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Для батьків дітей з особливостями розвитку та інвалідністю за ініціативи ГО «Одеська обласна організація медико-психолого-педагогічної допомоги «Здорове суспільство»», за участі Одеської батьківської громадської організації «Особливі діти», а також за підтримки Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Україні було організовано круглий стіл на тему стану реалізації Конвенції ООН про права людей із інвалідністю в Україні. Фахівці, громадські активисти та батьки разом обговорили найактуальніші питання та шукали шляхи їх вирішення.

Олена Скрипко, національний координатор Програми «Батьки за раннє втручання в Україні», розповіла про важливість впровадження раннього втручання на національному рівні, як запоруки успішного майбутнього для дітей з особливостями розвитку та інвалідністю. Вона поінформуала про те, що у ранньому втручанні дуже важливий принцип партнерства – тобто батьки мають свою думку, і вона буде почута  і врахована при складанні програми розвитку для дитини. Фахівці ж розуміють, що ніхто не розповість і не знає про звички та особливості своєї дитини краще, ніж його мама і тато.

Презентацію з інклюзивної освіти надала Олена Єсаулова- член правління громадської організації “Особливі діти”. Ну і на завершення з подальшим навчанням у ВНЗ, професійних технічних училищах і можливість потім влаштуватися на роботу презентувала керінвик цієї організації Ірина Шульга.

Наприкінці заходу відбулася спільна дискусія, в якій лунало дуже багато коментарів з боку батьків та спеціалістів, які в тому числі поділилися своїми враженнями від круглогу столу.

“У мене дочка, 14 років. Я вас слухала сьогодні і згадувала, як мені з чоловіком було важко, коли дочка була зовсім маленька. Ми її боялися, а вона нас. У нас місто невелике, підказати було  нікому. Я сама шукала фахівців, але вони прийдуть, для галочки “попрацюють” і довго не затримувалися… Ми до лікарів ходили, все вилікувати намагалися, але дива не сталося. Погодитися і прийняти, що твоя дитина, напевно, ніколи не буде такою як усі діти, ну це дуже важко.

Прийняти свою дитину – це дуже важливо, це не означає, опустити руки,  ти йдеш далі, але по-іншому. І користі від цього більше і дитині, і тобі самому. Я дивлюся на дочку – сьогодні вона намагається малювати, а вчора я і не мріяла про це. Я не порівнюю її з ровесниками, я порівнюю її з самою собою. Дуже шкода, що у нас немає РВ, 14 років тому воно б точно нам знадобилося, і не тільки нам. Знаєте, навіть зараз у нас в місті мало що змінилося в частині допомоги дітям з порушеннями, а таких дітей чимало … Я вперше представників «Батьки за Раннє втручання» в Харкові бачила, коли Марина Порошенко приїжджала на форум, вони історії батьків читали. Ми з мамами слухали і плакали, майже в кожному рядку бачили себе з боку. Я зрозуміла, що я готова активно захищати права своєї дитини, у нас багато таких мам, хочемо ось створити свою організацію, але не знаємо точно, що для цього потрібно, дізнаватися будемо», – розповіла мама з Волинської області, м. Ковель.

  Категорія: