В МОЗ обговорили питання надання допомоги хворим, що потребують гемодіалізу

18 Червня 2015 Друкувати цю новину

15 червня в МОЗ України за участі представників міністерства, фахівців, народних депутатів, надавачів медичних послуг, громадськості відбулося засідання круглого столу «Діалізна допомога та реформування системи охорони здоров'я».

_MG_5783

Метою круглого столу було обговорення проблем хворих на гостру ниркову недостатність та вплив на їх вирішення змін, започаткованих реформуванням системи охорони здоров’я. У заході взяли участь представники громадських організацій з усіх регіонів України – «Відроджене життя» (Черкаси), «Асоціація життя» (Львів), «Нефро-Надія» (Київ), «Нове Життя» (Чернігів), «Подаруй Надію 26» (Дніпропетровськ), ГО пацієнтів хворих на ХХН «Мрія» (Луганськ), Міської організації пацієнтів замісної ниркової терапії «Діаліз» (Кривий ріг).

Питання, винесені на обговорення стосувалися дотримання Стандартів та клінічних Протоколів, що регулюють якість надання послуг з гемодіалізу, вартості цих послуг, права вибору надавача послуг та інше. Слушною була визнана пропозиція щодо необхідності забезпечення мобільності хворих, що потребують процедури гемодіалізу: щоб пацієнт міг отримати процедуру у будь-який час у будь-якому місці країни, куди він міг би переміститися за потреби.

«Ми намагаємося просувати ідею, що кожен пацієнт має отримувати якісне лікування. І дуже сподіваємося, що після здійснення реформи кожен пацієнт матиме право вибору клініки, де лікуватися», - наголосила голова ГО «Відроджене життя» Ольга Артеменко.

«Дуже важливо, щоб заяви про зміну фінансування не за «койко-місцем», а за надану послугу та вільний вибір надавача цих послуг стали реальністю. Тому звертаємося до наших депутатів з проханням якомога швидше прийняти законопроект міністерства, який вже у Верховній Раді», - голова ГО «Подаруй Надію 26» Олександр Фролов.

Завідувач сектором трансплантації та служби крові Управління надання медичної допомоги дорослим Департаменту медичної допомоги МОЗ України Віктор Ярошевський підсумував блок питань щодо законодавчого забезпечення процесу потрібних змін: «Ми вдячні всім за підтримку перших кроків реформування охорони здоров’я і особливо – за підтримку законопроекту «Про внесення змін до деяких актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я», який дозволить вирішити цілий ряд наших спільних проблем».

Представники МОЗ України підтримали пропозицію голови ГО «НефроНадія» Тетяни Ольховик щодо створення Робочої групи з питань розробки нормативно-правових засад для вирішення проблем гемодіалізу.

МОЗ України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук