В Днепропетровске хотят открыть общежитие для людей с аутизмом

7 Квітня 2014
Друкувати цю новину

2 квітня світ відзначає День інформування громадськості про проблеми аутизму. В Україні дуже мало місць, де професійно здійснюють реабілітацію дітей із таким порушенням. І зовсім немає закладів, де б вони повноцінно жили, коли подорослішають. Перший соціальний гуртожиток для так званих “людей дощу” – хочуть створити у Дніпропетровську.

Андрійку – чотири. На перший погляд він – звичайний хлопчик. Та рік тому малому поставили діагноз – аутизм. Що таке будинок, лікарня і аптека – він разом з педагогом розучує по спеціальних картках.

Такі діти не вміють себе обслуговувати і навіть гратися з однолітками на дитячому майданчику – не можуть.

Тетяна Лимар, мама дитини-аутиста:

– Нарушения понимания речи, нарушение поведения. Если он хочет поиграть со сверстником, он не подойдет и не скажет “давай играть”, он может толкнуть, он может крикнуть.

Закордонний досвід свідчить – таких дітей можна адаптувати у соціумі. Але у вітчизняних державних закладах групи для реабілітації аутистів – відсутні. Їм просто ставлять діагноз “розумова відсталість” та загодовують пігулками. Втім, справжні проблеми у дітей з аутизмом починаються, коли вони досягають повноліття.

Лідія Фролова, керівник дніпропетровського центру допомоги дітям з аутизмом:

– Этот мальчик, его зовут Влад – ему 12 лет сегодня, через четыре года этот мальчик не будет иметь возможности посещения хоть какого-то учреждения. В 16 лет об аутистах забывают- замечательно забывают! Их отправляют просто в психиатрические клиники.

Змінити це – вирішила група добровольців. Тут, у передмісті Дніпропетровська, незабаром може відкритися перший в Україні соціальний гуртожиток для людей з аутизмом.

Андрій Протасеня, архітектор:

– В передней части участка, в ближний к нам – это зеленая зона, территория благоустройства, отдыха, развлечений. И слева у нас будет само здание капитальное.

Мешканців навчатимуть жити самостійно. А саме – прати білизну, прибирати кімнату, купувати продукти та спілкуватися з іншими людьми.

Лідія Фролова, керівник Дніпропетровського центру допомоги дітям з аутизмом:

– Наша цель – создать им условия, чтобы они адаптировались, не были прикованы к постелям и препаратам, и чувствовали себя полноценными людьми.

Проєкт – неприбутковий. Жодної бюджетної копійки в нього не закладено. Волонтери сподіваються передусім на допомогу небайдужих людей. Перші благодійники вже є. Якщо їх стане більше – у таких, як Андрійко, з’явиться надія на повноцінне майбутнє.

Наталя Грищенко. Євген Коденцов.
Телеканал Інтер. Дніпропетровськ.

Подробности-ТВ

  Категорія: