Уряд забезпечив право осіб з інвалідністю на пільги на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів

1 Лютого 2018 Друкувати цю новину

Уряд забезпечив право осіб з інвалідністю на пільги на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобівУ зв'язку зі змінами у законодавстві та з метою посилення соціального захисту осіб з інвалідністю Уряд 31 січня прийняв постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 585”.

Відповідно до прийнятої постанови, пільги на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів поширено на всіх осіб з інвалідністю, а не тільки з ураженням опорно-рухового апарату.

Крім того, терміни ,,інвалід” і ,,дитина-інвалід” замінено термінами „особа з інвалідністю”, „водій з інвалідністю”, ,,дитина з інвалідністю”, що відповідає законам України ,,Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї” та „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю”.

Також положення Порядку надання пільг особам з інвалідністю, членам їх сімей, законним представникам осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю), підприємствам, установам, організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю та сфери соціального захисту населення на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 585, приведено у відповідність до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями”, зокрема, вилучено норму про обов’язкове використання печаток. Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені суб’єкта господарювання органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Урядовий портал

  Категорія:
написати коментар

2 коментарів

 1. Mariya
  Лютий 01, 23:59 #1 Mariya

  Возможно, мое мнение кому-то покажется кощунственным и неэтичным, но я бы не распространяла право бесплатной парковки и хранения транспортных средств всем людям с инвалидностью. Я согласна, что необходимо затронуть все нозологии инвалидности, но при этом учесть группу, т.е. первую и для сопровождающих их лиц.
  Так как зачастую лица с первой группой инвалидности менее всего способны к самостоятельному самообслуживанию, транспортные средства – практически единственный шанс их свободного передвижения.
  Предположим, есть одно бесплатное парковочное место и два претендента: первый водитель с третьей группой инвалидности (свободен в самообслуживании и передвижении) и второй водитель с первой группой (например, колясочник). Первый участник успел раньше занять это место и отправиться по своим делам. Что в этом случае делать колясочнику? Ждать или платить за другое место?

  Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук