Уряд та Верховна Рада зробили перший крок на шляху до адресності та монетизації пільг

Уряд та Верховна Рада зробили перший крок на шляху до адресності та монетизації пільг
29 Грудня 2014
Друкувати цю новину

1417078147-8599Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (№1577). «Це предмет доволі складного компромісу – перший етап оптимізації пільг», – сказав, представляючи законопроєкт в Парламенті, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Що стосується максимальних розмірів заробітної плати, Глава Уряду наголосив: «Ми передбачаємо, що в 2015-му кризовому році, в складному році для всієї країни максимальний розмір заробітної платні працівникам державних органів і бюджетних установ не буде перевищувати 7 мінімальних заробітних плат. У тому випадку, якщо органи державної влади здійснюють заходи по оптимізації і скороченню своєї чисельності, то такий розмір не може перевищувати 10 розмірів мінімальних заробітних плат».

Ця норма не розповсюджується на учасників антитерористичної операції, на Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Цей законопроєкт також встановлює обмеження розміру заробітної платні для працівників державних компаній – на рівні не більше 10 мінімальних заробітних плат, «за винятком об’єктів державної власності, які представляють стратегічний інтерес для безпеки і оборони України, тобто за виключенням стратегічних підприємств, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів». Рівень заробітних плат у всіх державних компаніях буде оприлюднено.

Він повідомив, що з урахуванням економічної ситуації за результатами 1 півріччя 2015 року Кабінет Міністрів України затвердить порядок індексації заробітної плати, грошового забезпечення, пенсійних та соціальних виплат.

Що стосується пільгового проїзду, то після обговорення законопроєкту з парламентською коаліцією напрацьований наступний механізм: «До 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня 2015 року ця пільга надається: людини з інвалідністюм 1 і 2 групи, дітям-людини з інвалідністюм, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують і які супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи і учасникам бойових дій».

За законом, пільги для осіб, віднесених до 1-2 категорії, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, надаються без урахуванням доходів. Санаторно-курортне лікування надається особам, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.

«Це предмет доволі складного компромісу – перший етап оптимізації пільг. Нам потрібно переходити на адресність і монетизацію пільг. Сподіваюся, що ми з Парламентом обов’язково це приймемо», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду наголосив, що цей закон – «це не ті радикальні зміни, які ми могли провести, але це хоча би принаймні перший крок: він дасть можливість рухатися в питанні оптимізації пільг».

Міністерство соціальної політики України

  Категорія: